Gamta ir gyvūnai

Seimas pritarė siūlymui kurti renovacijos kompetencijų centrą

2021 m. birželio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas priėmė Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-436(2), kuriomis nutarta panaikinti Būsto energijos taupymo agentūrą (BETA), o jos funkcijas perduoti Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA). Tokiu būdu mažinant administracinį reguliavimą siekiama spartinti renovaciją.

Kaip anksčiau yra sakęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas, šiuo metu Aplinkos ministerijoje yra dvi agentūros, kurios užsiima renovacija, APVA užsiima viešųjų pastatų renovacija ir jos koordinavimu, BETA − gyvenamųjų namų renovacija.

Aplinkos ministerija teigia, kad kompetencijų centras, kuris bus atskiras APVA padalinys veiks „vieno langelio“ principu. Jis administruos valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, koordinuos visas su pastatais susijusias priemones, skirtas jų energiniam efektyvumui didinti ir klimato kaitai švelninti, bus atsakingas už standartizuotų dokumentų, procedūrų, taisyklių, techninių reikalavimų rengimą, teiks metodinę ir konsultacinę pagalbą savivaldybėms, renovacijos administratoriams, gyventojams ir kt. 

Aplinkos ministerijos inicijuotos studijos duomenimis, Lietuvoje yra apie 660 tūkst. renovuotinų pastatų. „Jiems atnaujinti planuojamos skirtingos priemonės, kurias administruoja skirtingos institucijos ir kurios yra finansuojamos iš skirtingų šaltinių. Įgyvendinant šias priemones trūksta koordinavimo, nepakankamai veiksmingai organizuojama viešoji komunikacija ir pastatų atnaujinimo poveikio stebėsena“, − pažymi Aplinkos ministerija.

Už naujas nuostatas balsavo 69 Seimo nariai, susilaikė 1 parlamentaras (užsiregistravo 71 Seimo narys).

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą