Gamta ir gyvūnai

Seimas priėmė rezoliuciją, atspindinčią nacionalinį susitarimą dėl miškų

Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl miškų politikos“, kurioje išdėstytas Parlamento požiūris dėl ilgalaikių subalansuotų miškų politikos krypčių. Seimo rezoliucija yra nenorminis aktas, kuriuo siekiama patvirtinti raštu Seimo nuomonę valstybei svarbiu klausimu.

„Galime sakyti, kad kadencijos pradžioje inicijuotas Nacionalinis miškų susitarimas, kuris sutelkė 400 žmonių plataus formato diskusijai, įvyko. Tik ne politinių partijų lyderiai užtvirtino jį savo parašais, bet dauguma Seimo narių balsuodami už Rezoliuciją dėl miškų politikos, taip pat dalis Nacionalinio miškų susitarimo virto konkrečiais Miškų įstatymo pakeitimais. Miškų įstatymo projektui jau pritarė Vyriausybė ir jis artimiausiu metu bus svarstomas Seime“, – pažymi aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkės Aistės Gedvilienės kartu su kitais parlamentarais pateiktame dokumente pasiektas susitarimas 6-iose temose. Susitarta dėl su mišku susijusių mokslo ir mokymo sistemų vystymo; privačios nuosavybės ir viešojo intereso santykio; miškų sektoriaus atvirumo, išsamesnio visuomenės informavimo ir įtraukimo į sprendimų priėmimą; stabilių ir klimato kaitai atsparesnių miškų formavimo, didesnio anglies kaupimo ir miškingumo didinimo; miškų socialinės kultūrinės vertės atskleidimo ir padidinimo; dėl patrauklių darbo vietų su miškais susijusiuose sektoriuose, darbuotojų socialinės garantijų ir apsaugos.

Klimato kaitos ir biologinės įvairovės iššūkiai, kintantys visuomenės poreikiai šalies miškams paskatino iš esmės peržiūrėti Lietuvos miškų politikos kryptis, todėl Aplinkos ministerija dar 2021 m. buvo inicijavusi Nacionalinį susitarimą dėl miškų, kurio siekis – susitarti dėl ilgalaikės subalansuotos miškų politikos krypties bei atsakyti į skirtingų interesų grupių keliamus klausimus.

Nacionalinio susitarimo dėl miškų projektą rengė apie 40 skirtingų organizacijų ir beveik 400 dalyvių. Diskusijos dėl šio dokumento vyko 150 įvairaus formato renginiuose, o galutinį susitarimų tekstą formavo devynios teminės grupės, iš kurių susitarti pavyko šešioms. Pastarosios perkeltos į šiandien Seimo 72 balsais priimtą rezoliuciją „Dėl miškų politikos“.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą