Studijos - Karjera

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui įstatyme nustatyti galimas švietimo įstaigų vadovų atšaukimo iš pareigų priežastis

Seimas po svarstymo pritarė Švietimo ir mokslo komitete patobulintam siūlymui Švietimo įstatyme nustatyti baigtinį sąrašą priežasčių, dėl kurių švietimo įstaigos (išskyrus aukštąją mokyklą) vadovas gali būti atšauktas iš pareigų.

Numatoma, kad valstybinės ar savivaldybės švietimo įstaigos (išskyrus aukštąją mokyklą) vadovas nepasibaigus jo kadencijai galėtų būti atšaukiamas iš pareigų švietimo įstaigos (išskyrus aukštąją mokyklą) tik dėl šių priežasčių:

asmuo praranda nepriekaištingą reputaciją;

paaiškėja, kad dalyvaudamas viešame konkurse vadovo pareigoms eiti nuslėpė ar pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, dėl kurių negalėjo būti priimtas į vadovo pareigas.

Įstatyme taip pat siūloma papildyti reikalavimus nepriekaištingai reputacijai. Asmuo negalės būti laikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis būtų pripažintas:

Jis yra ar buvo įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys, jeigu nuo narystės pabaigos nepraėjo 3 metai;

jis yra pripažintas šiurkščiai pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus ir nuo pažeidimo padarymo nepraėjo 3 metai.

„Kai priėmėme Vietos savivaldos įstatymo naują redakciją, merams suteikėme turbūt visas įmanomas teises ir galias. Kai kurie merai, pasižiūrėję į lubas, ėmė spręsti, kad jie nepasitiki vienu ar kitu švietimo įstaigos vadovu, ir ramiausiai, be didelių aiškinimų pradėjo juos atleisti. Turime pasirūpinti, kad įstaigų vadovai turėtų aiškias garantijas, galėtų ramiai nustatytą kadenciją dirbti“, – pritarti projektui kviet4 Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

Šiuo metu Švietimo įstatyme nenurodomos priežastys, dėl kurių švietimo įstaigos (išskyrus aukštąją mokyklą) vadovas gali būti atšauktas iš pareigų.

Švietimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-3385(4) po svarstymo pritarė 104 Seimo nariai, prieš nebalsavo nė vienas, susilaikė šeši parlamentarai.

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų 2024 m. birželio 1 d. Iki to laiko valstybinių ar savivaldybių švietimo įstaigų savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos (dalininkų susirinkimai) iki turėtų priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą