Laisvalaikis

Seimas padidino azartinių lošimų apmokestinimą

 

Seimas, 74 parlamentarams balsavus už ir 10 susilaikius, priėmė Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-1191(2), padidindamas azartinių lošimų apmokestinimą.

Atsižvelgiant į tai, kad loterijų organizatoriai loterijų lošimo mokestį moka nuo didesnės mokesčio bazės, išplatintų loterijos bilietų nominalios vertės, nustatyta, kad organizuojant loterijas, loterijų ir lošimų mokesčio bazei taikomas 5 procentų mokesčio tarifas.

Įvertinus kitose Europos Sąjungos valstybėse nustatytus didesnius lošimų ir loterijų mokesčių tarifus, padidinti loterijų ir lošimų mokesčio tarifai: organizuojant bingą, totalizatorių, lažybas – vietoj 15 procentų nustatyti 18 procentų mokesčio tarifą; nuotoliniams lošimams – vietoj 10 procentų nustatyti 13 procentų mokesčio tarifą.

Taip pat nustatytas didesnis fiksuotas loterijų ir lošimų mokesčio dydis už kiekvieną lošimų veiklos leidime nurodytą lošimo įrenginį:

už A kategorijos lošimo automatą – nebe 232, bet 260 eurų per kalendorinių metų mėnesį (toliau – mėnuo);

už B kategorijos lošimo automatą – nebe 87, bet 130 eurų per kalendorinių metų mėnesį; už ruletės, kortų arba kauliukų stalą – nebe 1738, bet 2300 eurų per mėnesį.

Pataisos įsigalioja 2020 m. sausio 1 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą