Studijos - Karjera

Savaitgalį lankytojams Bazilijonų vienuolynų paslaptis atskleis ISM universitetas

Balandžio 28–29 d., Atviros architektūros savaitgalio „Open House Vilnius“ metu duris lankytojams atvers ir Vilniaus Bazilijonų vienuolyno rūmuose įsikūręs ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

Šis Atvirosios architektūros savaitgalis kviečia visus, norinčius iš arčiau pamatyti ne kasdien atveriamas universiteto erdves, pažinti pastato istoriją, architektūrą bei sužinoti, kokias paslaptis slepia net 14 amžių siekianti pastato teritorija.

Bazilijonų vienuolyno išvaizda keitėsi daugybę kartų, ypač dėl Vilniaus gaisrų. 1760 m. kilus dideliam gaisrui, sudegė ir cerkvė, ir vienuolynas. Visą savaitgalį smalsuoliai turės galimybę sužinoti, kaip kito Vilniaus baroko genijumi tituluojamo architekto idėja atstatyti Bazilijonų vienuolyno kompleksą? Kokią svarbią funkciją atliko aplinkinių pastatų sienos? Kas išgarsino Bazilijonų vienuolyną visame pasaulyje? Kokias paslaptis į kapus nusinešė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo valdymo metais universiteto teritorijoje nukankinti dvariškiai? Atsakymus į visus klausimus bus galima išgirsti nuo 10.00 iki 19.00 val. universitete vyksiančių ekskursijų metu.

ISM universiteto teritorijoje kiekvienais metais vyksta išskirtiniai filmavimo darbai – į Vilnių atkuriamosios dokumentikos scenas filmuoti atvyksta tokie pasaulinio pripažinimo sulaukusių kanalų, kaip „National Geography“ ar „Netflix“, atstovai.

Tad ekskursijos metu durys atsivers ne tik į uždarą pastato kiemelį, bet ir į pastato vidų – bus galima išvysti išlikusią kalėjimo laikų numeraciją, iš arti apžiūrėti unikalias originalias freskas, tapytas dar 18 a., pamatyti įvairių baroko stiliaus achitektūros puošybos elementų.

Balandžio 29 d., sekmadienį, 11–12 val. ISM Inovacijų bazėje vyks diskusija „Architektūra ir kalba“, organizuojama ES programos „Kūrybiška Europa“ ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos 2018-ųjų – Europos kultūros paveldo metų proga.

„Open House Vilnius“ – tai atviros architektūros savaitgalis, Lietuvoje pradėtas organizuoti nuo 2015 m. Projekto tikslas – sukurti galimybę kiekvienam domėtis, tyrinėti architektūrą, pamatyti ją iš arčiau nemokamai. Tai vienintelis toks renginys Baltijos šalyse, kurio metu duris atveria pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas lankytojų lauks nuo 10 iki 19 valandos.

Daugiau informacijos apie renginį rasite: www.ism.lt/OpenHouseVilnius ir www. openhousevilnius.lt 

Pranešimą paskelbė : Dalia Petuškienė, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą