Namai

Saulės elektrinės gyvenamajam būstui: atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus

Saulės elektrinės arba fotovoltinės (PV) sistemos gali patikimai gaminti elektros energiją jūsų namams ar biurui. Šias mažas arba paskirstytas saulės sistemas dažnai įrengia namų ar verslo savininkai, kad kompensuotų savo elektros išlaidas. Atsakykime į dažniausius klausimus šia tema.

Kas yra saulės energijos sistema ir kaip ji veikia?

PV, trumpinys „Photovoltaic“, kilęs iš šviesos („nuotrauka“) tiesioginio pavertimo elektra („voltaic“) proceso. Paprasčiau tariant, saulės PV sistema yra elektrinė, kuri gamina elektros energiją iš saulės šviesos. Pagrindiniai saulės PV sistemos komponentai yra: saulės kolektoriai arba moduliai. Saulės PV sistemos naudoja elementus saulės šviesai paversti elektros energija. PV elementą sudaro vienas arba du pusiau laidžios medžiagos, dažniausiai silicio, sluoksniai. Kai šviesa apšviečia ląstelę, ji sukuria elektrinį lauką per sluoksnius ir sukelia elektros tekėjimą.

Ar saulės elektrinė visą dieną gamina tą pačią energiją?

Kadangi ji veikia pagal gaunamos saulės šviesos intensyvumą, jūsų saulės sistema paprastai atsibunda apie 6 val. ryto ir eina miegoti apie 18 arba 19 val. Energijos išeiga palaipsniui didėja, o piką pasiekia apie vidurdienį, o po to palaipsniui mažėja saulei leidžiantis.

Į kokius veiksnius svarbu atsižvelgti planuojant saulės energiją?

Planuodami naudoti saulės energiją, svarbu atsižvelgti į: kiek energijos poreikių galite patenkinti naudodami saulės energiją? Kiek galite sutaupyti naudodamiesi saulės energija? Ar turite pakankamai vietos be šešėlių (žemės ar stogo)? Kiek norite investuoti į savo saulės elektrinės sistemą? Atsakykite į šiuos klausimus ir įsirenkite optimalią elektrinę tiesiog ant savo namo stogo!

 Ar saulės elektrinės gali būti vienintelis mano energijos šaltinis?

Techniškai kalbant, taip, jei naudojamos baterijos. Tačiau praktiškai, jei yra tinklo galia, rekomenduojama saulės energiją naudoti kartu su tinklu. Saulės PV gali būti integruotas su jūsų esamais energijos šaltiniais (pvz., tinklo maitinimu, keitikliu, dyzeliniu generatoriumi ir kt.) tokiu būdu, kad pirmenybė būtų teikiama.

Koks yra saulės elektrinės veikimo laikas ir patikimumas?

Saulės elektrinės ir energija yra labai patikrinta ir patikima technologija, naudojama dar nuo 1950 m. Gerai suprojektuota, sumontuota ir prižiūrima PV sistema veiks 25 ar net ilgiau nei 25 metus. Inverterius, kurie yra neatskiriama saulės energijos sistemos dalis, gali tekti pakeisti kartą per 25 metus.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą