Laisvalaikis

Rytoj šachmatų mėgėjai rinksis į tradicines varžybas „Seimo taurė – 2023“

Rytoj, balandžio 29 d., 10.45–17 val. Seimo rūmuose organizuojamos tradicinės šachmatų varžybos „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2023“.

29-ąjį kartą į Seimo rūmus šachmatų mėgėjus subursiančios varžybos vyks Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai), atidarymas – 10.45 val.

Renginio globėja – Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, organizatoriai: šachmatų klubas „Icio“, Lietuvos šachmatų federacija, Vilniaus žydų bendruomenė ir Panevėžio šachmatų klubas.

Šachmatų didmeistrė Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen teigia, jog „ši tradicija unikali tuo, kad prie šachmatų lentos sukviečia mėgėjus ir profesionalus, moksleivius ir senjorus, komandas ir individualius žaidėjus, įvairių profesijų žmones. O tai, kad dėl Seimo taurės varžomasi jau 29-ą kartą, tik patvirtina, jog mūsų visuomenė mėgsta ir jai reikia šio intelektualaus žaidimo.“

Varžybų nugalėtojas bus apdovanotas pereinamąja Seimo taure. Komandai, užėmusiai pirmąją vietą komandų įskaitoje, bus įteikta Seimo kanclerio taurė. Taip pat prizais bus apdovanotos geriausios varžybų dalyvės, aukščiausias pozicijas varžybose užėmęs vaikas ir senjoras.

Renginyje taip pat vyks Seimo Pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen šachmatų simultanas su ukrainiečių vaikais.

Šachmatų varžybose kartu su politikais kviečiami dalyvauti užsienio ambasadų, Lietuvos valstybės institucijų, šachmatų sporto ir Seimo taurės veteranai, žiniasklaidos atstovai, taip pat pakviestieji šachmatų mėgėjai.

Kasmet Seimo rūmuose vykstančios šachmatų varžybos „Lietuvos Respublikos Seimo taurė“ yra analogų pasaulyje neturintis renginys, išskirtine proga suburiantis prie šachmatų lentos šio sporto entuziastus. Nuo 1995 m. organizuojamose varžybose kartu su šachmatų didmeistriais, tarptautiniais meistrais aktyviai dalyvauja Seimo vadovai, Nepriklausomybės Akto signatarai, įvairių kadencijų parlamentarai, kitų institucijų atstovai, užsienio valstybių politikai, diplomatai ir šios sporto šakos gerbėjai.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“, „Delfi.lt“.

Varžybų nuostatai, reglamentas, programa ir aktuali informacija skelbiama Lietuvos šachmatų federacijos interneto svetainėje.

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas

Nerijus Vėta

Tel. (8 5)  239 6208, el. p. nerijus.veta@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Nerijus Vėta, Lietuvos Respublikos Seimas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą