Laisvalaikis

Rygoje lankėtės tik praėjusiais metais? 8 naujienos paskatins ten sugrįžti dar šį rudenį

Latvija – viena populiariausių Lietuvos turistų krypčių. Dažnas jau ne kartą yra lankęsis sostinėje, tačiau jau 822 metus skaičiuojanti Ryga nuolat keičiasi. Vien per pastaruosius metus čia pažiro daug naujienų: nuo išskirtinio interaktyvaus sienų žaidimo iki Europoje įvertintos neapolietiškos picerijos ar Holivudo legendos režisuoto spektaklio.

Latvijos sostinėje dažno svečio kelionė prasideda į UNESCO sąrašą įtraukto senamiesčio gatvelėse, kurios nuveda prie tokių architektūros šedevrų kaip Rygos katedra ar Juodagalvių namai, o įmantriais fasadais išsiskiriantis art nouveau kvartalas supažindina su Lietuvoje retu architektūriniu stiliumi.

Tačiau Ryga siūlo ne tik savo klasiką – miestas nuolat vystosi, čia atsiranda naujų muziejų, restoranų ir renginių, kurie žada naujų įspūdžių kiekvienam keliautojui. Štai patogus gidas, kokius neseniai atidarytus perlus aplankyti ir patirti.

Patiks ir vaikams, ir suaugusiems

Unikalus ir puikias nuotraukas dovanojantis būdas geriau pažinti Rygą – leistis į gatvės meno medžioklę naujame „Rygos sienų“ žaidime. Tai ne šiaip maršrutas, vedžiojantis nuo įspūdingų grafičių prie spalvingų freskų, – tai dar ir nebloga adrenalino dozė. Parsisiuntus „Roadgames“ programėlę, galima vykdyti užduotis ir lankant net 57 išpieštas sienas varžytis su kitais Rygos tyrinėtojais.

Adresas: 8 km maršrutas Rygos centre. Daugiau informacijos čia – www.roadgames.com/lt/event/rigas-sienas  

Zoologijos sodas – visuomet gera idėja, o įkurtas Rygoje gali pasigirti besiplečiančia gyvūnų įvairove. Vien per pastaruosius metus jame apsigyveno neįprastų spalvų varlė, žirafos patinas, čia visai neseniai gimė ir padaužų lūšiukų, lemūrų jauniklis, taip pat mažylė kupranugarė, kurios globėjais tapo Latvijos ledo ritulio rinktinė. O kur dar ir senbuviai: liūtai, kengūros, begemotai, ištisas povandeninis pasaulis akvariume. Verta šiai pramogai skirti net ir visą dieną.

Adresas: Meža prospekts 1.

Tuo tarpu nemažai lietuvių jau gerai pažįstamame Rygos automobilių muziejuje atsirado tikras magnetas kultinių mašinų gerbėjams. Tik iki spalio vidurio jame eksponuojami unikalūs istoriniai „Porsche“ modeliai, tarp kurių – ir legendinis „917/20“, dar vadinamas „Pink pig“ (liet. „Rožine kiaule“). Pasirodo, būtent rygietis Anatol Lapiņš „privertė kiaules skraidyti“ – jis beveik 20 metų buvo vyriausiasis „Porsche“ dizaineris.

Adresas: Sergeja Eizenšteina iela 8, Vidzemes priekšpilsēta

Išalkus maisto ir vaizdų

Agenskalno turgus pamėgtas ir vietinių, ir turistų. Sename įspūdingos architektūros pastate galima nusipirkti vietos ūkininkų, gamintojų produktų, tuo tarpu antrame aukšte įsikūrę barai ir kavinės. Kūrybingi rygiečiai čia ką tik pristatė ir naujieną – bendruomeninę virtuvę „RE CEP TE“. Tai nauja platforma, orientuota į kūrybą, sveiką gyvenseną ir bendravimą. Čia jau prasidėjo edukaciniai meistriškumo kursai, vyksta maisto gaminimo šou, tyrinėjamas įvairių šalių kulinarinis paveldas ir švenčiamos šventės. Pavyzdžiui, rugsėjo 30 d. vyks akcijos „Regiono skonis“ baigiamojo renginio meistriškumo pamokos, spalio 1 d. – kavos degustacijos ir kavos meno konkursai, o spalio 22 d. – „Obuolių šventė“.

Adresas: Nometņu iela 64, Zemgales priekšpilsēta.

Gal ne vienas nustebs, bet Rygoje galite pavalgyti vienoje geriausių picerijų visame žemyne. Vos pernai pačiame senamiestyje atidaryta „Peppo’s“ savo neapolietiško stiliaus picomis sužavėjo ne tik vietinius. Italo Giuseppe Ruocco įkurta jauki picerija buvo įtraukta į „50 Top Pizza Europe 2023“ sąrašą. Užsukite į geriausia Latvijos picerija išrinktą restoraną pasimėgauti iš aukščiausios kokybės produktų kuriamu autentišku Čilento regiono skoniu.

Adresas: Miesnieku iela 8.

Ką naujo nuveikti vakare

Turtingu kultūriniu gyvenimu garsėjanti Ryga šiemet pateikė tikrą desertą teatro gurmanams. Rugsėjo įvyko Johno Malkovichiaus režisuotos pjesės „Leopoldštatas“ premjera. Tomo Stoppardo pjesė yra vienas ryškiausių ir plačiausiai aptarinėjamų pastarojo meto dramos kūrinių. Su angliškais subtitrais Rygoje rodomame spektaklyje pasakojama apie tris Vienos žydų šeimos kartas prieš ir po Holokausto. Jeigu bilietų nepavyks gauti, ne ką mažiau sužavės ir „Rotkho“ – įspūdinga suma vertinamo Marko Rothko paveikslo įkvėptas spektaklis, kuriame bandoma išsiaiškinti, ką iš tiesų reiškia nauja tendencija kurti meno kūrinius skaitmeninėje aplinkoje ir naudotis blockchain technologija. Taip pat su angliškais subtitrais.

Adresas: Dailes teātris, Brīvības iela 75.

Naktinis gyvenimas Rygoje virte verda, ir „Skapis“ netruko tapti viena karščiausių vakarėlių vietų sostinėje. Tai nauja įtraukianti kultūrinė erdvė, kurioje kiekvienas gali švęsti savo laisvę, individualumą ir jaustis saugus bei priimtas visais savo tapatybės aspektais. Atsipalaiduokite šokant, bendraujant ir stebint drag šou bei kitus teminius renginius.

Adresas: Aristida Briāna iela 9a.

Kūrybingumo nestokojantys rygiečiai neseniai įveiklino ir apleistus industrinius miesto centro pastatus. „Vagonu Hall“ tapo viena populiariausių vietų tarp alternatyvios muzikos gerbėjų – čia kiekvieną savaitgalį vyksta roko, metalo ar hiphopo koncertai, lankosi nemažai grupių iš užsienio. O visai šalia esanti „Nurme“ alaus darykla palepins šio gėrimo gerbėjus. Įdomu ir tai, kad baras atidarytas sėkmingai surinkus lėšas sutelktinio finansavimo (ang. crowdfunding) būdu.

Adresas: Vagonu iela 21.

Pranešimą paskelbė: Ramunė Milerytė, UAB „Fabula ir partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą