Namai

Ruošiatės nuomotis biurą? 5 patarimai, kaip išsirinkti ir nesuklysti

Rudens sezonas įneša ne tik daugiau tempo į mūsų gyvenimus, ypač profesinėje sferoje, bet ir dažnai parodo, kokių pokyčių turime imtis. Darbo erdvė – ne išimtis, tad dažnai biuro paieškos įsibėgėja būtent rudens ar žiemos sezono metu, taip pat artėjant naujiems kalendoriniams metams.

Kaip nepasiklysti biuro paieškos procese? Į ką atsižvelgti, renkantis naują darbo erdvę sau ir savo komandai? Dalinamės 5 esminiais patarimais šia tema. 

Darbo stilius

Tikriausiai pirmoje vietoje tikėjotės išgirsti skambų posakį „Lokacija, lokacija, lokacija“. Tiesa, biuro vieta išlieka svarbiu pasirinkimo aspektu, ypač norintiems prekinį ženklą reprezentuoti aukščiausiu lygiu. Verslo adresas gerai žinomose, centrinėse miestų lokacijose visada suteikia patikimumo ir reprezentatyvumo įmonei. Visgi lokacijos klausimas nėra vienintelis, į kurį teks atsakyti renkantis ofisą.

Šiandien kaip niekad svarbu ir įvertinti, koks darbo stilius vyrauja jūsų komandoje ar kaip jis gali kisti: galbūt nuolatos dirbate ofise, o gal darbą organizuojate hibridiniu būdu, komandos nariams biurą naudojant pamainomis? Pastaruoju atveju reikėtų atidžiai įvertinti reikalingą nuomos plotą ar apsvarstyti pilnai aptarnaujamo biuro galimybę, kuris gali pasiūlyti tiek komfortiškas erdves darbui, tiek stilingas ir funkcionalias bendrąsias erdves.

Kaip teigia „Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių vadovė Lietuvoje Laura Panovienė, didžiausias šio pasirinkimo „pliusas“ – jums nereikia rūpintis nei valymo, nei interneto, nei kitomis aptarnavimo paslaugomis, be to, mokate fiksuotą kainą kas mėnesį. Žinoma, verta paminėti ir lanksčias sutarties termino galimybes, kurias dažniausiai siūlo pilnai aptarnaujamų biurų operatoriai.

Sutarties terminas

Renkantis biurą ar darbo vietą, neabejotinai svarbu įsivertinti, kokiam laikotarpiui galite ir norite įsipareigoti. Prieš atsakydami į šį klausimą, užduokite sau kelis kitus: kaip matote savo verslą artimiausių pusės metų ar metų eigoje? Galbūt jūsų komanda augs? O gal planuojate baigti vieną projektą ir dirbančių asmenų skaičius kaip tik sumažės? Tai gali padėti apsispręsti, kuriam laikui ir kokio dydžio erdvei galite įsipareigoti.

Žinoma, rinkdamiesi lanksčius pilnai aptarnaujamų biurų ir darbo vietų sprendimus, galite rinktis nuomos terminą mėnesiui, keliems, o vėliau jį prasitęsti. Tai labai patogu, jei planuojate komandos augimą ir pirmuosius mėnesius, kol nėra didesnio biuro poreikio, nenorite permokėti už nenaudojamą plotą.

Biuro administravimas ir paslaugos

Renkantis biurą pirmiausia gali pasirodyti, kad tai – tik plotas su darbastaliais ir kėdėmis, galbūt administratorės darbo vieta. Tačiau tam, kad galėtumėte pilnavertiškai vykdyti savo veiklą, biurui prireiks įvairių kasdienių paslaugų – interneto, valymo, atskirų poilsio ir susitikimų erdvių, virtuvėlės ir jos priedų, apsaugos sistemos ir t.t.

Vienas variantas – viskuo rūpintis patiems, tačiau tai užkrauna išties nemažą administracinę naštą ant jūsų verslo pečių. Šiai dienai daug populiariau rinktis tokią biuro nuomos paslaugą, kurioje visais šiais biuro aptarnavimo ir išlaikymo rūpesčiais būna pasirūpinta už jus.

Darbo vietos pobūdis

Kartais galite nustebti sužinoję, kiek skirtingų variantų darbo vietai yra rinkoje. Standartinė biuro nuoma, įprastų patalpų nuoma, kurias dar turite įsirengti, pilnai aptarnaujami įvairaus dydžio biurai, bendradarbystės erdvės, kuriose galite gauti darbo vietą kad ir vienai dienai, o ji gali būti tiek kintanti, tiek dedikuota.

Norėdami atsakyti į klausimą, kuris variantas tinkamiausias jums, apsvarstykite kelis dalykus: ar jums svarbus konfidencialumas? Ar mėgstate dirbti privačioje, uždaroje erdvėje, ar kaip tik jaučiatės motyvuoti, kai aplink yra daugiau žmonių? Ar norite patys investuoti ir ofiso infrastruktūrą, rūpintis visomis paslaugomis ir jų administravimu?

Jei jums svarbus konfidencialumas ir mėgstate dirbti privačioje erdvėje, veikiausiai svarstysite privataus biuro variantą. Jei norite dirbti arčiau kitų žmonių, atviro plano bendradarbystės erdvėje – galite pasižvalgyti ir tarp „coworking“ erdvių.

Bet kuriuo variantu, norėdami sutaupyti laiko, kaštų ir investicijų, galite šiuos variantus rinktis pilnai aptarnaujamuose biurų ir bendradarbystės erdvių centruose.

Biuro gyvenimas

„Biuras – tai ne tik patalpa. Tai žmonės, kolegos, palaikymas ir gera nuotaika, kuriuos visi norime jausti atvykę į darbo vietą.“ – teigia L. Panovienė. Šiais laikais ypač daug dėmesio teikiama darbuotojų motyvacijai, o kartu ir jų išlaikymui įmonėje. Tad biuro atmosfera, įvairios veiklos ir iniciatyvos – nuo paprastų pokalbių prie gardžios kavos puodelio iki bendruomenės pusryčių ar seminarų bei kitų renginių – taip pat svarbus dalykas šiuolaikiniame biure.

Suprantama, kad ką tik įsikūrusios ar nedidelės įmonės ne visada gali skirti pakankamai laiko darbuotojų veikloms. Tačiau čia taip pat gali pasitarnauti pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių centrai: „Tai, jog „Workland“ organizuojame įvairius bendruomenės renginius – kad ir bendrus pusryčius – vertina ne tik „freelanceriai“ ar „startup‘ai“, bet ir didesnės įmonės, kurioms taip pat svarbu savo darbuotojams suteikti motyvuojančią aplinką, įkvėpimą ir kurti komandinę kultūrą.“ – pasakoja „Workland“ vadovė Lietuvoje L. Panovienė.

Workland – Didžiausias pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių operatorius Baltijos šalyse, siūlantis savo nariams rinktis biurus ir darbo vietas dešimtyje lokacijų, iš kurių 4 įsikūrusios Vilniuje, o 1 – Kaune. Daugiau informacijos: wrkland.com.

Pranešimą paskelbė: Aistė Maldaikienė, Workland Lithuania, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą