Laisvalaikis

RRT ragina gyventojus šventines pašto siuntas šiemet išsiųsti anksčiau

Pašto veiklos priežiūrą vykdanti Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), artėjant šventiniam kalėdiniam laikotarpiui, teikia rekomendacijas pašto paslaugų naudotojams. Dėl šiemet susiklosčiusios pasaulinės pandeminės situacijos Lietuvoje ir kitose šalyse išaugo pašto paslaugos populiarumas ir tai turi įtakos pašto siuntų pristatymo terminams.  Pašto siuntų pristatymas užtrunka žymiai ilgiau, o į kai kurias šalis pristatymas yra laikinai negalimas, todėl RRT pataria:

  • Šventinę korespondenciją ir siuntinius su dovanomis išsiųskite anksčiau. Ankstesniais metais buvo rekomenduojama pašto siuntas Lietuvoje išsiųsti iki gruodžio 15 d., o į užsienį – gruodžio mėnesio pradžioje. Šiemet rekomenduojame pašto siuntas Lietuvoje išsiųsti iki gruodžio 1 d., o į užsienį – lapkričio mėnesio viduryje.
  • Pasidomėkite, ar šalyje, į kurią siunčiate siuntinį, siuntimo paslauga nėra laikinai sustabdyta. Tokia informacija skelbiama pašto paslaugos teikėjų interneto svetainėse, pvz., universaliosios pašto paslaugos teikėjo informacija skelbiama https://www.post.lt/lt/pagalba/patarimai/svarbi-informacija-del-covid-19.
  • Išsiaiškinkite, kokius daiktus draudžia siųsti pašto paslaugos teikėjas. Draudžiamų daiktų sąrašą taip pat galite rasti kiekvieno paslaugos teikėjo interneto svetainėje.
  • Atkreipkite dėmesį, kad ne visi pašto paslaugos teikėjai priima pristatyti dužius daiktus. Tokią informaciją galite rasti draudžiamų siųsti daiktų sąraše arba tokių daiktų siuntimas gali kainuoti daugiau.
  • Įvertinkite, kokiu būdu bus siunčiama pašto siunta, nes nuo pasirinkto būdo priklauso žalos atlyginimo dydis. Pagal siuntimo būdą gali būti registruotoji, paprastoji ar įvertintoji pašto siunta. Daugiau informacijos apie žalos atlyginimą rasite https://www.rrt.lt/pastas/vartotoju-teisiu-apsauga/vartotoju-teises-ir-pareigos/ .

Pranešimą paskelbė: Rasa Karalienė, LR ryšių reguliavimo tarnyba (RRT)

Prekės pigiau:
 
ALTERCORE 353 Black 44
 
Elements Calming Shampoo Šampūnas jautriai galvos odai, 1000ml
 
ALTERCORE Roca Vegan Black 40
 
Hydration Kit Drėkinamasis plaukų priežiūros rinkinys, 1vnt
 
Crocs™ Classic Bae Clog Womens Lime Zest 42,5

Parašykite komentarą