Laisvalaikis

Roko opera „PRIESAIKA” – galingas skambesys ir tikrais faktais paremta istorija

„Tai kūrinys, kurį turėtų patirti kiekvienas” – tokiais žodžiais palydimi retai Lietuvoje skambančios roko operos „PRIESAIKA” paskutiniai akordai, skambantys pilnose salėse su entuziastingai plojančia publika. Universalus kūrinys, tinkantis kiekvienam – ir jaunam, ir senam, ieškančiam gelmės tekste ar muzikos skambesio subtilybių. Šiemet penkerius gyvavimo metus švenčianti roko opera „PRIESAIKA” nuo jos sukūrimo jau spėjo aplankyti Jungtines Amerikos Valstijas – Los Andželą ir Čikagą, bei šiemet vėl suburs trijų Lietuvos miestų Kauno, Šiaulių ir Panevėžio gyventojus ir padovanos nepamirštamas akimirkas.

„Tikėtina, jog tai vieni paskutiniųjų šios roko operos gyvų pasirodymų” – mintimis dalijosi operos solistas Liudas Mikalauskas – „drauge patyrėme išties gražų laikotarpį, atlikome šį kūrinį daugelyje Lietuvos miestų, matėme degančias susirinkusiųjų akis, girdėjome padėkas – esame išties dėkingi už tokį palaikymą ir su nekantrumu laukiame koncertų Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje”, dalinosi mintimis L. Mikalauskas.

Roko opera „Priesaika” – galingas patriotizmo gūsis Lietuvos muzikos padangėje, bendram kūrybiniam darbui apjungiantis ir roko muzikantus, ir garsius operos solistus. Ši istorija apie Partizanus, kurie pokario metais paliko savo gimtuosius namus ir pasitraukė į mišką, kad ten galėtų kovoti už tai, kas brangiausia. Jie taip pat mylėjo, juokėsi, buvo kupini vilties, buvo jautrūs skausmui ir liūdesiui, bet nuo visų kitų skyrėsi tuo, kad turėjo savo gyvenime ypatingai kilnų tikslą, už kurį turime būti dėkingi kiekvienas.

Apie ką Jie kalbėdavo? Ką mylėjo? Ar tikėjo savo pergale? Ar bijojo mirties? Ar duota priesaika Jiems reiškė tai, dėl ko buvo verta paaukoti gyvybę? Tai gali atsakyti tik likę Jų pačių prisiminimai, kurių pagrindu ir buvo sukurta roko opera „Priesaika“. Tai – kūrinys apie tikrus žmones, tikrus Jų likimus – mokytojas, kunigas, studentas, ryšininkė – šie personažai iš naujo leis pažinti Partizanus, kurie širdyse karštai tikėjo, jog Jų kova nebus veltui.

Programoje skambės skirtingų žanrų atstovai, operos solistai Sandra Lebrikaitė, Liudas Mikalauskas, Rafailas Karpis. Jiems talkins patriotinio roko grupė „THUNDERTALE“: vokalas, gitara Laurynas Baškys, vokalas, gitara Jonas Chockevičius, bosinė gitara Rokas Baškys, būgnai Paulius Petrauskas. Režisierius Nerijus Petrokas, libreto autoriai Gediminas Jankus, Nerijus Petrokas, scenografas Sergėjus Bocullo.

Organizatorius VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“, bilietus platina bilietai.lt

Daugiau informacijos ir roko operos nemokami garso takeliai: www.lmkoncertai.lt

Pranešimą paskelbė: Sigita Mikalauskienė, VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą