Sveikata

„Rimi Vilniaus maratone“ kartu su šeima dalyvausianti L. Mazalienė: „Jei norite paskatinti vaikus sportuoti, privalote tą daryti patys“

Fizinis aktyvumas – būtinas kasdien, nes gerina ne tik fiziologinę, bet ir emocinę žmogaus sveikatą. Tačiau skirtingomis sporto šakomis ar aktyviais užsiėmimais ne visuomet lengva sudominti vaikus. Žurnalistė, verslininkė Laura Mazalienė įsitikinusi, kad paskatinti vaikus sportuoti ir mažiau laiko praleisti prie kompiuterių ar telefonų ekranų labiausiai padeda šeimos pavyzdys. Aktyvų laisvalaikį mėgstanti Lauros ir Šarūno Mazalų šeima kartu su savo atžalomis pamėgo plaukimą, dviračių sportą, o rudenį jėgas išbandyti ruošiasi ir „Rimi Vilniaus maratono“ vaikų bėgime. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pastebi po dviejų karantinų Lietuvoje išaugusią vaikų nutukimo problemą ir vasarą siūlo išnaudoti atžalų fizinio aktyvumo didinimui. Kaip sužadinti vaikų motyvaciją sportui ir aktyviam laisvalaikiui pasakoja trijų vaikų mama.

Laisvalaikio neįsivaizduoja be sporto

Socialiniuose tinkluose puikiai pažįstama Laura Mazalienė kartu su vyru Šarūnu ir trimis mažamečiais vaikais yra puikus pavyzdys, kaip su visa šeima galima užsiimti įdomiausiomis veiklomis bei skirtingomis sporto šakomis. Moteris pasakoja, kad paskatinti vaikus sportuoti lengva įvairių žaidimų ir užduočių metu.

Visi trys verslininkės vaikai nuo mažens lankė baseino pamokas, tad vienas maloniausių jų užsiėmimų – plaukiojimas baseine ar įvairiuose vandens telkiniuose bei išdykavimas vandens atrakcionuose ar batutuose. Šiais metais jos vaikai atrado ir badmintoną, o dabar viena didžiausių Mazalų šeimos aistrų – dviračiai.

„Dviračiais važinėjame tiek laiką leisdami Vilniuje, tiek kur nors keliaudami ir atostogaudami. Mūsų vidurinioji dukra Aurėja dviračiu važiuoti be pagalbinių ratukų išmoko dar prieš trečiąjį gimtadienį. Pamenu, kad tuo metu poilsiavome Nidoje, tad praeiviai neslėpė žavesio, kaip tokia mažylė puikiai važiuoja dviračiu. Kol kas tik Matijus dar neįsijungia į šį sportą pilnu pajėgumu, tačiau tikimės, kad kitais metais jau visi kartu riedėsime ant dviejų ratų“, – sako verslininkė.

Sportuoti vaikus įkvepia tėvų pavyzdys

E.  Mazalienė džiaugiasi, kad jos vaikai mėgsta aktyviai leisti laiką ir yra įsitikinusi, jog geriausia motyvacija užsiimti sportu jiems yra būtent tėvų pavyzdys. 

„Taisyklė paprasta – jei norite paskatinti vaikus sportuoti, privalote tą daryti ir patys. Manau, kad mūsų vaikams viena didžiausių motyvacijų sportuoti – galimybė būti kartu ir turėti nuostabų laiką bei dėmesį su šeimos nariais. Mano vyras yra be galo aktyvus: važinėja riedlente, žiemą užsiima snieglenčių, o vasarą – vandenlenčių sportu, tad jis yra puikus pavyzdys tiek vaikams, tiek man. Aš nemėgtu ekstremalaus sporto ir mieliau renkuosi privačias treniruotes sporto klube, dviratį ar plaukimą, tad tikiu, kad matydami skirtingomis veiklomis užsiimančius tėvus savo aktyvumo modelį bei mylimiausias sporto šakas lengviau pasirinks ir mūsų vaikai“,  – įsitikinusi L. Mazalienė. 

Nuomonės formuotoja priduria, kad jos vyriausia dukra Deimilė šiuo metu lanko karatė ir oro gimnastikos būrelius bei po vasaros atostogų svajoja sugrįžti į baseino pamokas. Tuo tarpu jaunesnioji Aurėja rudenį jau laukia baleto pamokų. Rugsėjo 11 d. Lauros vaikai pirmą kartą planuoja dalyvauti ir „Rimi Vilniaus maratono“ vaikų bėgime. Skirtingose amžiaus kategorijose 200 metrų distanciją čia įveikti kviečiami vaikai nuo 2 iki 12 metų.

„Mums svarbu smagiai ir aktyviai leisti laiką, juk būtent tokias akimirkas vaikai nešis savo atmintyje ir prisimins visą gyvenimą. Mūsų mergaitės praėjusiais metais dalyvavo vaikų triatlone ir iki šiol prisimena jį kaip vieną smagiausių įvykių, todėl su nekantrumu laukiame „Rimi“ vaikų bėgimo, medalių ir to didelio bei nesuvaidinto vaikų džiaugsmo. Vaikų bėgime dalyvausime pirmą kartą, tad labai jo laukiame“, – sako L. Mazalienė.

Judėti svarbu ir dėl sveikatos

„Rimi“ sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytojai dietologė dr. Edita Gavelienė pastebi, kad per abu karantinus, kai teko mokytis per nuotolį, padaugėjo nutukusių vaikų – visa diena prie kompiuterio, beveik jokios fizinės veiklos ir užkandžiavimas tikrai nebuvo augančiam organizmui palankūs. „Stebimas ir pajaunėjimas tokių ligų, kurios įprastai būdavo suaugusių žmonių ligos. Visa tai kelia nerimą ir, neabejotinai, yra susiję su netinkamais vaikų maitinimosi įpročiais ir jų formavimu namuose, taip pat fizinio aktyvumo sumažėjimu“, – įspėja dr. Edita Gavelienė. 

„Dažnai vaikai mokyklose ar darželiuose patiekiamą maistą, nors ir visavertį, valgo nenoriai, kai kurių produktų atsisako, tad svarbu, kaip jie maitinasi namuose savaitgaliais ir ar aktyviai leidžia laisvalaikį su visa šeima – pirmiausia tiek mitybos, tiek ir fizinio aktyvumo pavyzdį turėtų parodyti tėvai“, – įsitikinusi ekspertė.

Dalyvauti vaikų bėgime „Rimi Vilniaus maratonas“ kviečia visus vaikus nuo 2 iki 12 metų. 200 metrų distancijos bėgimas šiemet vyks rugsėjo 11d., Gedimino prospekte. Sėkmingai kirtę finišo liniją visi vaikai bus apdovanoti specialiais atminimo medaliais. Senjorai ir kiti maratono dalyviai pagal savo individualų pasiruošimą galės rinktis net iš 4 skirtingų distancijų: 42, 21, 10 arba 5 kilometrų ilgio trasų. Planuojama, kad „Rimi Vilniaus maratonas” vyks griežtai laikantis rekomendacijų ir apribojimų renginiams, jame daug dėmesio bus skiriama bėgikų ir sirgalių saugumui užtikrinti. Per veiklos dešimtmetį „Rimi Vilniaus maratonas“ paskatino daugelį žmonių pamėgti fizinį aktyvumą bei reikšmingai prisidėjo keičiant visuomenės požiūrį į sveiką gyvenseną.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą