Studijos - Karjera

Rengiamas tarptautinis laisvės ir demokratijos forumas, kuriame dalyvaus ir Baltarusijos opozicijos lyderė

Sausio 13-osios trisdešimtmetis Lietuvoje, taip pat aktualūs įvykiai Baltarusijoje mums vis primena, kad laisvę ir jos siekius būtina puoselėti ir saugoti nuolat. Vasario 4 d. kviečiame į tarptautinį virtualų forumą „Laisvės siekiai: Tado Kosciuškos palikimas”. Renginys skiriamas 275-osioms jo gimimo metinėms paminėti. Lietuva, Baltarusija, Lenkija, Jungtinės Amerikos Valstijos – tai valstybės, kurias tarsi tiltas jungia bendras didvyris – Tadas Kosciuška, kovojęs už šių keturių tautų laisvę. Renginio šūkis – „Laisvė, kuri jungia” (angl. k. „Bridges for Freedom“). 

Tarptautinio forumo tikslas – pabrėžiant Tado Kosciuškos laisvės siekių palikimą aptarti, kaip bendros dalyvaujančių tautų akcentuojamos vertybės gali paskatinti demokratijos raidą Vidurio ir Rytų Europoje (ir pasaulyje), aktualizuojant baltarusių kovą prieš diktatūrą ir Baltijos šalių nepriklausomybės trisdešimtmetį bei pabrėžiant laisvės siekius, kaip bendro Europos ir JAV kelio pagrindus.

Tarptautiniame forume pasisakys teisės, politikos, istorijos, žmogaus teisių ekspertai iš Europos šalių, JAV ir kitų regionų. Renginyje dalyvaus Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, pirmoji Lenkijos Ministrė Pirmininkė Hanna Suchocka, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo Pirmininkas Koen Lenaerts, Vokietijos Parlamento narys Karl Lamers, JAV saugumo ekspertas Ian Brzezinski ir daugelis kitų. Forumo programoje numatomos 4 sesijos, kurios atskleis Tado Kosciuškos palikimą šiuolaikiniame kontekste, kuriame laisvė neatsiejama nuo istorinės atminties, tarptautinio saugumo, teisės viršenybės ir socialinių inovacijų.

Tarptautinį forumą rengia Mykolo Romerio universitetas (Lietuva), Kolumbijos universiteto Harrimano institutas (JAV) ir Europos humanitarinis universitetas (Baltarusija-Lietuva). Renginį globoja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija. Renginio komunikacinis partneris – Lietuvos radijas ir televizija.

Diskusijos vyks nuotoliniu būdu – renginį bus galima stebėti virtualiai, taip pat patekti į diskusijų kambarius, klausytis diskusijų, rašyti komentarus. Renginys vyks anglų kalba.

Renginys vyks vasario 4 d. 14.00-19.00 val., maloniai kviečiame dalyvauti.

Registracija 

Renginio programa

Renginio transliaciją bus galima stebėti tiesiogiai LRT.lt portale.  

Daugiau informacijos el.paštu: Bridges4Freedom@forum.com

Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą