Namai

„Releven“ ir VMG grupė bendradarbiaus vystant aukštuminius pastatus iš medienos

Betonas ir kitos masyvios bei sunkios pastatų konstrukcijos po truputį užleidžia vietą tvaresniems statybų sprendimams. Dygstantys mediniai daugiaaukščiai pastatai pasaulyje jau nelabai ką stebina, tačiau Lietuvoje medienos naudojimas ne individualių namų statybai dar nėra išplėtotas. Situaciją keisti ketina NT vystytojas „Releven“ ir statybos konstrukcijų gamintoja VMG grupė – bendrovės sutarė ieškoti inovatyvių ir tvarių sprendimų aukštuminiams pastatams vystyti.

Nekilnojamojo turto (NT) vystytojas „Releven“ kartu su bendrove VMG grupe imasi iniciatyvos kartu ieškoti bei taikyti tinkamiausius ir tvariausius konstrukcinės medienos panaudojimo būdus. Bendradarbiavimo sutartį pasirašiusios bendrovės ieškos būdų pritaikyti medienos elementus tiek administracinės, tiek gyvenamosios paskirties NT vystytojo „Releven“ statomuose pastatuose.

„Mediniai aukštuminiai pastatai – nauja tendencija statybose. Architektai prognozuoja, kad dėl savo lengvumo, pritaikymo galimybių ir ekologiškumo, mediena taps pažangiausia 21-ojo amžiaus statybine medžiaga. Naujausios medienos technologijos, kaip kryžminis  laminavimas, leidžia ne tik pakeisti įprastas betonines ar metalines konstrukcijas, bet ir apsaugoti statybų elementus nuo ugnies. Be to, mediniai pastatai pastatomi greičiau, o jų svoris yra iki 10 kartų mažesnis nei naudojant šiai dienai įprastas statybines medžiagas. Ne mažiau svarbu ir tai, kad platesnis medienos panaudojimas leistų statybose sumažinti taršesnių medžiagų kiekį“, – sako NT vystytojo „Releven“ Tvarumo ir inovacijų direktorius Guido Wolfas. 

Jis pažymi, kad „Releven“ vystomuose projektuose mediena galėtų būti naudojama statinių vidinėms ir išorinėms konstrukcijoms bei apdailos elementams.

,,Kartu su partneriais, vystydami konstrukcinės medienos gamyklos projektą, siekiame tapti organinių statybinių gaminių eksporto epicentru. Todėl, šiame etape labai svarbus bendradarbiavimas ir visų suinteresuotų šalių susitelkimas. Reaguodami į globalias tendencijas, nuosekliai vystant pajėgumus ir diegiant automatizuotas gamybos linijas, iki 2025 m. Naujojoje Akmenėje turėtų būti gaminamas visas daugiaaukštei tvariai statybai ir renovacijai reikalingų gaminių asortimentas. Čia pagaminta produkcija bus orientuota į Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių rinką, kur jau šiuo metu apie 30-40 proc. naujų gyvenamųjų namų yra statomi iš tvarių organinių medžiagų“, – sako VMG grupės generalinis direktorius Egidijus Mockus.

Medinių dangoraižių bumas pasaulyje

Nors šiomis dienomis medinis aukštuminis pastatas Lietuvoje skamba kaip neįtikėtina ateitis, pasaulyje tokie statiniai dygsta jau ne vieną šimtmetį, o modernių aukštuminių pastatų iš medžio bumas prasidėjo maždaug prieš 5 metus. Šiemet Jungtinėse Amerikos valstijose, Milvokio mieste duris atvėrė aukščiausias medinis dangoraižis. 25 aukštų pastatas beveik metru aplenkė iki šiol aukščiausiu mediniu dangoraižiu laikytą statinį Norvegijoje.

Aukščiausią medinį dangoraižį projektavę architektai atkreipia dėmesį, kad pastatai iš medžio pasižymi taršos mažinimu. Skaičiuojama, kad medinis 86,6 metrų aukščio dangoraižis padeda sugerti daugiau nei 2000 automobilių metinių CO2 emisijų.

Kol Skandinavijoje ir toli už Atlanto dygsta 20 ir daugiau aukštų turintys mediniai pastatai, kaimynai latviai uždegė šviesą aukštesnių nei 8 metrų medinių pastatų statybai. Latvija dvigubai iškėlė medienos panaudojimo galimybes leisdami statyti nebe iki 3, bet iki 6 aukštų medinius pastatus.

Apie RELEVEN

RELEVEN yra nekilnojamojo turto plėtros įmonė, siekianti suteikti Vilniui dar daugiau patrauklumo. Bendrovė yra investicinės bendruomenės „Zabolis Partners“ dalis, aktyviai investuojanti į tvaraus miesto kūrimą bei įgyvendinanti naują „15 minučių miesto“ koncepcijos projektą. Šia koncepcija realizuojama nauja darbo, namų ir laisvalaikio erdvės vizija. Bendrovės projektai orientuoti į ateities žmogaus poreikius, vystomi patraukliose miesto vietose, pasižymintys ilgalaike verte ir užtikrinantys tvarų bei šiuolaikišką naujakurių gyvenimą.

Apie VMG

Tarptautinė investicinė kompanija, vienijanti 25 įmones, kuriose dirba daugiau nei 3 tūkst. darbuotojų. Kompanija Baltijos šalyse, Lenkijoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse investuoja į medienos perdirbimą ir tvarių medienos gaminių gamybą, atsinaujinančią energetiką, , pramonės inovacijų ir technologijų vystymą, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybą bei efektyvų infrastruktūros ir nekilnojamojo pramoninio turto valdymą. VMG grupės produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

 

Pranešimą paskelbė: Andrius Baranauskas, Winning Reputation

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą