Namai

„Realco“ planuoja naują gyvenamųjų namų kvartalą Parodų g.: skelbiamos pirminės idėjos

Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo kviestinį architektūrinį konkursą sklypui sostinės Lazdynų mikrorajone, Parodų g. 1, kur vystys naują gyvenamųjų namų kompleksą.

Uždarame kviestiniame konkurse dalyvauja 3 architektų komandos, kurių kiekviena pateikė po vieną pasiūlymą.

Kiek didesniame nei 2,4 ha ploto sklype vaizdingoje vietoje netoli Neries bendrovė ketina vystyti A++ energinės klasės daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalą su požemine automobilių stovėjimo aikštele. Iš viso planuojama pastatyti apie 700 vidutinės klasės 1–4 kambarių butų. Numatomas antžeminis pastatų plotas – apie 38 tūkst. kv. metrų. 

„Tai pirmas mūsų NT projektas šioje Vilniaus pusėje. Įžvelgiame Lazdynų mikrorajono dalies palei Nerį potencialą ir manome, kas jis dar nėra išnaudotas. Tikime sparčia šios vietos plėtra. Lazdynų patrauklumą stipriai padidins Vilniaus miesto savivaldybės planuojamas pėsčiųjų tiltas, sujungsiantis mikrorajoną su Vingio parku. Gyvenamųjų namų kvartalas šioje teritorijoje puikiai papildys aplinkoje dominuojančių kultūros bei administracinių pastatų ansamblį. Matome prasmę naujam gyvenimui prikelti teritoriją vaizdingoje miesto dalyje ir gyventojams pasiūlyti modernų gyvenamąjį kvartalą su pirmame aukšte integruotomis komercinėmis patalpomis“, – sako „Realco“ vadovas Julius Dovidonis.

Vystydama projektą „Realco“ ketina pasirūpinti ir šiuolaikinius miestiečio poreikius atitinkančiais kvartalo infrastruktūros sprendimais – viešų ir privačių erdvių atskyrimu, sporto ir laisvalaikio infrastruktūros įrengimu, o teritoriją apželdinti daugiamečiais augalais.

Konkurso dalyvių darbai yra patalpinti „Realco“ tinklapyje ir pristatomi visuomenei. Vėliau uždarame posėdyje 5 asmenų komisija, sudaryta iš bendrovės atstovų bei nepriklausomų kvalifikuotų architektų ir vadovaujama vyriausiojo Vilniaus miesto architekto Mindaugo Pakalnio, įvertins dalyvių darbus. Nugalėtojas bus išrinktas ir paskelbtas kitų metų sausio pradžioje.

Išrenkant geriausią projektą komisija atsižvelgs į komplekso urbanistinių ryšių su aplinkinėmis teritorijomis funkcionalumą ir vientisumą, aiškią architektūrinę idėją, architektūrinių sprendinių originalumą, taip pat bus vertinamas pasiūlymo racionalumas, ekonomiškumas ir atitiktis darnaus vystymosi principams bei miesto urbanistikos ir architektūros taisyklėms.

Lazdynų mikrorajone esančiame sklype šiuo metu stovi senos statybos komercinės paskirties pastatai, kuriuos planuojama nugriauti. Sklypą su jame esančiais statiniais bendrovė įsigijo dar šių metų sausį. Teritorijoje jau buvo suprojektuotas administracinės paskirties statinys ir jam gautas statybos leidimas, tačiau „Realco“ iš karto pranešė planuojanti ruošti naują projektą, labiau atitinkantį miesto viziją ir miestiečių poreikius.

Su konkursiniais darbais galima susipažinti čia

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą