Laisvalaikis

Rašytojo Roko Flicko kūrybos vakaras

Rugsėjo 13 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje įvyks rašytojo Roko Flicko kūrybos vakaras. Dalyvaus: rašytojas R. Flickas, aktorė R. Arbačiauskaitė, filologė J. Saulėnienė.

Flicko kūryba įveda skaitytoją į „artimiausios kaimynės, giminaitės, kraujo sesės Prūsų Lietuvos“ istorijos ir kultūros lauką. Romanais „Pradingę klajojančiame smėlyje“, „Emma, pastoriaus duktė“ ir jo tik pasirodžiusiu šio romano tęsiniu „Išlikę karo verpetuose“, „Šiaurės Sachara“, „Paskutinis traukinys“ rašytojas sukūrė Prūsijos meninį paminklą. Nugrimzdusios nebūtin kažkada galingos Prūsijos valstybės „atminimo sargai“ – menas, religija, žmonių moralė. Tai – valstybės gyvybės šaltinis. O žmogaus santykyje su istorija, tikyba, menu slypi jo gyvenimo prasmė. Prieš pozityvią kultūros atmintį ir visagalis, viską nešantis su savimi laikas bejėgis. Jo didenybė laikas tada tampa istorinių ir dvasinių vertybių saugykla. Toks rašytojo R. Flicko Prūsijos epopėjos penkiatomio meninis kodas.

Rašytojo R. Flicko kūrybą skaitytojai pamėgę. Romanas „Emma, pastoriaus duktė“ 2015 m.  pripažintas labiausiai skaitoma knyga, o 2017 m. populiariausių autorių ir knygų bibliotekose dešimtuke romanas „Pradingę klajojančiame smėlyje“ užėmė aštuntąją vietą. Pats autorius tame dešimtuke įvardintas septintuoju. 

Renginys nemokamas

Kviečiame dalyvauti!

Pranešimą paskelbė: Ieva Grigaitytė, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą