Namai

„Rail Baltica“ didins regionų investicinį patrauklumą

„Rail Baltica“ gali pakoreguoti Lietuvos patrauklių verslo ir investicijų į nekilnojamąjį turtą žemėlapį. Pasak SEB banko ekonomisto Tado Povilausko, geras susisiekimas – labai svarbus faktorius investuotojams.

„Geras susisiekimas su didesniais miestais ar pagrindiniais transporto srautų keliais tebėra svarbus ir investuotojams, ir gyventojams. Investuotojams svarba atsiranda ne tik dėl logistikos išlaidų, bet ir dėl galimybės prisitraukti darbuotojų iš tolimesnių gyvenamųjų vietų. Gyventojams tai svarbu dėl galimybės greitai nuvykti iki darbo vietų ar praleisti laisvalaikį“, – sako T. Povilauskas.

Šiuo metu pastebima tendencija, jog nemažai žmonių, ypač jaunų šeimų, ieško būsto atokiau nuo didmiesčių. Mažesni miesteliai patrauklūs būsto kainomis, jaunoms šeimoms dažnai aktualu, kad juose galima be eilių patekti į darželius, gauti kitas paslaugas.

Naujakurių atokiau nuo didmiesčio skaičių padidino ir pandemija, kai visi įvertino galimybes dirbti iš namų, o dalis įmonių net sustojus pandemijai ketina tokią praktiką tęsti.

Verslas įvertina ne tik tai, kad regionuose yra pigiau įsikurti, bet taip sprendžia ir darbo jėgos problemas. „Išties daugiau gamybinio verslo įmonių pastaruoju metu kuriasi toliau nuo Vilniaus, kur galima patogiai prisitraukti darbuotojų iš aplinkinių regionų“, – pastebi T. Povilauskas.

Baigus „Rail Baltica“ projektą šalyje numatoma įrengti 3 tarptautines ir ne mažiau 12 regioninių geležinkelio stočių. Galimybė traukiniu labai greitai pasiekti didžiuosius miestus, pasak NT analitikų, gali paskatinti daugiau žmonių keltis į konkrečius regionus.

Vienas tokių – Kaišiadorys, jau dabar jaučia ne tik didesnį kauniečių ir vilniečių susidomėjimą, bet ir sulaukia verslo investicijų.

Pasak Kaišiadorių rajono mero Vytenio Tomkaus, nemažai Kaišiadorių krašto gyventojų dirba Vilniuje ir Kaune, nes greitkelis bei Kaišiadoryse stojantis traukinys leidžia greitai ir patogiai pasiekti abu miestus. „Šiuo metu pastebima tendencija, jog ne tik Kaišiadorių rajono gyventojai dirba didžiuosiuose miestuose, bet didžiųjų miestų gyventojai keliasi gyventi į Kaišiadoris ar kitas rajono vietas – Rumšiškes arba Žiežmarius“, – sako V. Tomkus.

Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d., kai startavo parama jaunoms šeimoms, įsigyjančioms pirmąjį būstą regionuose, Kaišiadorių rajono savivaldybė sulaukė 230 jaunų šeimų prašymų gauti valstybės paramą. Šis miestas jaunoms šeimoms patrauklus ne tik dėl pigesnio būsto, ramesnės nei didmiesčiuose aplinkos, bet ir dėl išvystytos, bet neperkrautos infrastruktūros – pavyzdžiui, čia nėra jokių problemų gauti vietą vaikų darželyje.

Taip pat sulaukiama ir investuotojų dėmesio, kurie čia ketina vystyti nekilnojamojo turto projektus, investuoti į pramogų parkus, turizmo ir laisvalaikio sektorių.

Tikimasi, jog atsiradus „Rail Baltica“ traukiniams regionas taps dar patrauklesnis turizmui. „Egzistuoja nemaža tikimybė, kad piligrimai iš Lenkijos, Vokietijos lankysis Kaišiadorių katedroje, kurioje ilsisi Palaimintojo Teofiliaus Matulionio palaikai. Tapdami vis reikšmingesniu piligriminiu centru, neišvengiamai taptume ir turistiniu centru. Atvykę piligrimai valgys mūsų kavinėse, apsipirkinės parduotuvėse ir taip skatins krašto ekonomiką“, – svarsto V. Tomkus.

Pranešimą paskelbė: Džeraldas Kauneckas, UAB „Idea Prima”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą