Studijos - Karjera

Pristatoma lietuvių kalba išleista knyga apie M. Curie: jos anūkė tars sveikinimo žodį

Lapkričio 9 d. 15.00 val. vyks nuotolinis lietuvių kalba išleistos knygos „Marija Kiuri – moteris, pralenkusi savo laiką“ („Marie Curie – Une femme dans son siècle“) pristatymas.

Curie muziejaus Paryžiuje ir rašytojos Marion Augustin knygą apie dviejų Nobelio premijų laureatę Marie Curie išvertė ir lietuvių kalba išleido Baltijos šalių regioninė mokslininkių asociacija „BASNET forumas“, glaudžiai bendradarbiaudama su Vilniaus universitetu.

„Šios knygos išleidimas lietuvių kalba yra reikšmingas kultūrinis įvykis. Tai knyga, kurioje per M. Curie asmenybės raidą atskleidžiamas ne tik mokslo grožis, bet ir numatoma didėjanti mokslo svarba visuomenei ir jos gerovei, kintantis požiūris į moterį kaip lygiavertę kūrėją ir būtinybė plačiai atverti duris siekiantiems mokslo aukštumų. Knyga vertinga ir tuo požiūriu, kad yra skirta plačiajai visuomenei, visiems norintiems prisiliesti prie iškilios asmenybės ir pasisemti išminties“, – sako „BASNET forumo“ prezidentė, Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto docentė dr. Dalia Šatkovskienė.

Videosveikinimą šios knygos išleidimo lietuvių kalba proga tars M. Curie anūkė ir knygos įžangos autorė Hélène Langevin-Joliot. Knygos rengimo sumanymą ir pagrindinę idėją skaitytojams videoreportaže pristatys Curie muziejaus Paryžiuje atstovė ir knygos bendraautorė Natalie Pigeard-Micault.

Knyga reprezentatyvi, turininga, šilta, įkvepianti ir lengvai skaitoma. Joje ne tik pabrėžiami M. Curie nuopelnai fizikoje bei chemijoje ir pripažinimas mokslo bendruomenėje, bet ir parodoma jos asmeninė raida, požiūris į mokslą ir jo įtaką visuomenei, jos pavyzdys pritraukiant  jaunimą į tiksliuosius mokslus ir skatinant lygias lyčių galimybes moksle. Knygoje daug niekada nepublikuotų nuotraukų ir asmeninių laiškų iš šeimos archyvo, leidžiančių skaitytojui tarsi tiesiogiai bendrauti su knygos herojais, M. Curie artimaisiais bei pačiais žymiausiais to meto mokslininkais, ir kartu dalyvauti to laikotarpio intelektiniame Europos gyvenime. Knyga skirta plačiam skaitytojų ratui.

Prancūzų kalba ši knyga buvo išleista 2017 m. 150-ojo M. Curie gimtadienio proga.

Prie knygos „Marija Kiuri – moteris, pralenkusi savo laiką“ išleidimo lietuvių kalba prisidėjo: projekto partneris Vilniaus universitetas, Prancūzų institutas Lietuvoje, „Swedbank“, Nacionalinis vėžio institutas, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, UAB „Šviesos konversija“, UAB „BIOK laboratorija“, Lietuvos rektorių konferencija, asociacija „Lyderė“, Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Jankauskas, profesorius dr. Valdas Laurinavičius, docentas dr. Rimantas Vaitkus.

Renginį remia Prancūzijos ir Lenkijos ambasados, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Knygos pristatymo tiesioginę transliaciją kviečiame žiūrėti 15min.lt kanale.

Pranešimą paskelbė: Liudmila Januškevičienė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą