Studijos - Karjera

Priminimas Lietuvos mokytojams: už herojiškumą – nemokamas draudimas

Pranešimai apie augantį užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių Lietuvoje ir vėl ėmė gąsdinti – o labiausiai tuos, kurių profesija lemia didelį kontaktų su kitais žmonėmis skaičių. Vieni iš tokių herojų – Lietuvos mokytojai – kiekvieną dieną rizikuoja savo sveikata tam, jog visų mokinių mokymosi procesas būtų kuo mažiau paveiktas pandemijos.

Reaguodamas į drastiškai pasikeitusias Lietuvos mokytojų darbo sąlygas, dar rugsėjo pradžioje „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ pristatė socialinę iniciatyvą, skirtą apsaugoti visus Lietuvos mokytojus. Norėdami gauti nemokamą gyvybės draudimą, mokytojai raginami registruotis PZU internetinėje svetainėje iki spalio 15 d.

Šioje iniciatyvoje jau dalyvauja 3000 mokytojų iš visos Lietuvos. Daugiausiai – net 99 mokytojai – užsiregistravo iš Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijos. Direktorė Audra Galvanauskienė teigia, jog visuomenės ir verslo palaikymas mokytojams – itin svarbus. 

„Mokytojai visada stovi pirmose linijose, kartu su pardavėjais ir gydytojais. Tai – profesija, kuri, ypač dabar, reikalauja labai daug operatyvumo, nuolatinio darbo formos keitimo ir drąsos. Šiuo metu mokytojai susiduria su labai didele užsikrėtimo rizika ir pasikeitusia psichologine situacija mokyklose, todėl džiaugiamės, kai ir kiti vertina mokytojų indėlį“, – teigia A. Galvanauskienė. 

Progimnazijos direktorė pastebi, jog parama mokytojui – kartu ir parama visai švietimo sistemai.

„Kai turime konkrečius paramos veiksmus, būtent kaip ir ši iniciatyva, mokytojai gali jaustis ramiau. Jei mokytojas yra ramus, tai jaus visa mokyklos bendruomenė, mokiniai visiškai kitaip galės mokytis ir būti mokykloje“, – primena Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijos direktorė.

Paklausta, ar rekomenduoja prie iniciatyvos „Būk saugus“ prisijungti ir kitiems Lietuvos mokytojams, direktorė nedvejodama atsako „taip“.

„Svarbu ne tik įvertinti ir džiaugtis socialinėmis iniciatyvomis, padedančioms mokytojams, tačiau ir dalintis jomis su kitais. Džiaugiuosi, jog mano mokyklos mokytojai pamatė ir pasidalino šia iniciatyva tarpusavyje. Tai rodo tam tikrą bendruomenės brandumą ir rūpestį savo kolega“, – priduria A. Galvanauskienė.

„Sulaukę mokytojų susidomėjimo ir klausimų, taip pat pastebėję, kad iniciatyva yra aktuali, tačiau nutolusiose vietovėse ir regionuose ši informacija nepasklido taip plačiai, nuspendėme pratęsti registracijos laiką iki spalio 15 d.“, – papildo „PZU Lietuva gyvybės draudimo“ generalinis direktorius Zbignev Gaverski.

Akcijos „Būk saugus“ metu visiems Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose dirbantiems mokytojams dovanojamas 1000 eurų vertės gyvybės draudimas. O COVID-19 ir šio viruso komplikacijų sukelto kvėpavimo takų susirgimotveju, jei stacionarinio gydymo ligoninėje trukmė ilgesnė nei 5 kalendorinės dienos, ir papildomas 500 eurų vertės draudimas.

Registracija pratęsta iki spalio 15 d. imtinai. Registruotis www.pzugd.lt internetinėje svetainėje kviečiami visi Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose dirbantys mokytojai.

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, UAB Headline agency

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą