Laisvalaikis

Prezidentūra kviečia į „Žaliųjų idėjų festivalį 2022“: kiekvienas gali kurti tvarią Lietuvą

Lietuvos Respublikos Prezidentūra birželio 5 d., Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, kviečia į antrą kartą vyksiantį „Žaliųjų idėjų festivalį“, kuriame bus pristatytos aplinkosaugos inovacijos ir naujausios žaliosios iniciatyvos iš visos Lietuvos.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuoto „Žaliųjų idėjų festivalio“ tikslas – paskatinti visuomenę prisidėti prie tvaresnės Lietuvos kūrimo.

Festivalis vyks Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų vidiniame kieme ir S. Daukanto aikštėje. Jo metu vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami diskutuoti, susipažinti, mokytis bei atrasti būdus, kaip žaliąsias idėjas pritaikyti kasdienybėje.

Renginyje bus pristatytos aplinką tausojančios transporto priemonės, darnaus judumo idėjos, Lietuvos saugomos teritorijos, mokslo ir verslo bendradarbiavimo pagrindu sukurtos žaliosios inovacijos. Vyks vaikams ir suaugusiems skirtos edukacijos apie bioįvairovę ir žaliųjų projektų įgyvendinimą mieste.

Festivalio metu taip pat įvyks Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo 2022 m. apdovanojimai, bus įteikta Česlavo Kudabos premija, kuri tradiciškai skiriama organizacijoms ir piliečiams už visuomeninę veiklą arba reikšmingus darbus aplinkosaugos srityje.

Vakare festivalio lankytojai kviečiami į filmo „Antropocenas: žmogaus era“ peržiūrą po atviru dangumi Prezidentūros istoriniame parke.

Prezidentas praėjusių metų festivalyje paskelbė „Žalios Lietuvos“ deklaraciją – kartu Lietuvos verslo, akademinės bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, savivaldybių ir valdžios įstaigų, plačios Lietuvos visuomenės nariais ir atstovais pakvietė šalies gyventojus prisidėti prie žalesnės ir tvaresnės Lietuvos kūrimo tikslų.

Visa naujausia informacija apie šių metų festivalį: čia.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą