Studijos - Karjera

Prezidentas: svarbu, kad šachmatų žaidimas pasklistų po visas Lietuvos mokyklas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį įteikė Prezidento taurę Lietuvos pradinių klasių šachmatų čempionato nugalėtojams – mokyklos „Saulės gojus” 4 klasės komandai.

2022 kovo mėn. Lietuvos pradinių mokyklų mokinių klasės buvo pakviestos dalyvauti šachmatų turnyre Prezidento taurei laimėti. Turnyre dalyvavo 81 komanda – daugiau nei 700 dalyvių iš visos Lietuvos mokyklų. Į finalinį etapą Prezidento rūmuose buvo pakviestos 14 geriausiai atrankoje pasirodžiusių komandų.

Prie turnyro organizavimo prisidėjo daugiau nei 30 mokytojų, trenerių, informacinių technologijų specialistų, šachmatų entuziastų, turnyro atrankos metu sužaistos daugiau nei 2000 šachmatų partijų, finalinio etapo Prezidento rūmuose metu – dar 500.

„Svarbu, kad šachmatų žaidimas pasklistų po visas Lietuvos mokyklas, kad kuo daugiau vaikų nuo pat mažumės patirtų daug gerų savybių ugdantį šachmatų džiaugsmą“, – sveikindamas nugalėtojus sakė šalies vadovas.

Šalies vadovas padėkojo turnyro organizatoriui, šachmatų populiarintojui Jonui Sidabrui ir visiems savanoriams, sukūrusiems nuostabią šachmatų šventę. Atskirai Prezidentas padėkojo ir Vilniaus Antakalnio pradinės mokyklos, kurios Ukrainos vaikų klasės komanda taip pat žaidė finaliniame turnyro etape, direktorei Anetai Lapcun už vaikų iš Ukrainos priėmimą ir įtraukimą į vienijančias veiklas.

Antrąją vietą turnyre užėmė VGTU inžinerijos licėjaus 4f klasės komanda, trečiąją ir ketvirtąją pasidalijo Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos 4c klasės ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 4d klasės komandos.

Prezidentas ir jo vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas su Prezidento taurės nugalėtojų komanda – mokyklos „Saulės gojus“ 4 klase – sužaidė šachmatų simultaną. Didžioji partijų dalis baigėsi lygiosiomis.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą