Studijos - Karjera

Prezidentas: mokytojas – kertinė švietimo sistemos figūra

Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene dalyvavo piknike, skirtame artėjančiai mokslo metų pradžiai ir Mokslo ir žinių dienai paminėti. Į pikniką susirinko septyniasdešimt penki savivaldybių mokyklų bendrojo ugdymo mokytojai, kuriems šie mokslo metai yra jų pedagoginės karjeros startas.

„Noriu Jums padėkoti, kad paklausėte savo pašaukimo, savo širdies ir nepabijojote atverti mokyklos durų. Nors šiandien galima išgirsti įvairių vertinimų apie Lietuvos švietimo sistemą, kai kurie galbūt yra pagrįstai kritiški, tačiau mokytojas lieka kertine mūsų švietimo sistemos figūra. Dėsime visas pastangas, kad jis būtų ta ašimi, apie kurią suktųsi visas mokymosi procesas“, – kreipdamasis į būsimuosius mokytojus sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad mokytojo profesija yra prasminga ir reikalauja ne tik gebėjimo perduoti turimas žinias, atsidavimo, nuoširdaus ir sąžiningo darbo, bet ir gebėjimo pastebėti kiekvieną mokinį. „Kiekvienas mokinys yra asmenybė, turinti skirtingą charakterį ir individualių poreikių. Jeigu Jums pavyks tai pastebėti – tai bus didžiulė Jūsų, kaip mokytojų, sėkmė ir visos mūsų visuomenės laimėjimas. Jūs sąmoningai pasirinkote kurti mūsų valstybės ateitį ir norite prisidėti prie Lietuvos sėkmės ir pažangos. Jūs auginsite pilietišką, sąžiningą, kūrybišką ir laisvą naują kartą“, – pabrėžė valstybės vadovas.

Rytoj naują kelią pradėsiantiems mokytojams Prezidentas palinkėjo visada prisiminti, kokį šventą ir prasmingą darbą jie pasirinko, ir visada būti savo mokinių mentoriais ir vedliais.

Diskusijoje dalyvavo programai „Renkuosi mokyti“ vadovaujanti ir mokytojų bei vaikų gera savijauta besirūpinanti Agnė Motiejūnė, „Renkuosi mokyti“ dalyvė Deimantė Jankūnaitė, tik prieš metus pradėjusi savo kelią švietimo srityje, „Renkuosi mokyti“ pirmosios kartos alumnas Donatas Kriukas ir hiphopo grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjas bei lyderis Gabrielius Liaudanskas. Diskusiją moderavo „Renkuosi mokyti“ alumnas, empatinio bandravimo ir patirtinio mokymosi lektorius Gytis Valatka.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Šalkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą