Studijos - Karjera

Prezidentas apie Lietuvos mokslo ir inovacijų politiką: reikalingas naujas požiūris

Gegužės 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva rengiama aukšto lygio vaizdo konferencija „Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos stiprinimas rengiantis dalyvavimui „Europos horizonto“ programoje“. Konferencijoje bus aptariamos Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kryptys, Lietuvos mokslo ir verslo dalyvavimo ES programose patirtis, vyks diskusijos dėl Lietuvos ekspertų įžvalgų pagrindu parengtų rekomendacijų galimiems politiniams sprendimams Lietuvoje.

Renginyje Prezidentas sakys sveikinimo kalbą, kvies iš naujo pažvelgti ir įvertinti Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos įgyvendinimo rezultatus bei pristatys pasiūlymus pokyčiams. „ES strateginė darbotvarkė, derybos dėl ES daugiametės finansinės perspektyvos, pandemijos sukelta krizė sukuria prielaidas naujai įvertinti šiuo metu vykdomą Lietuvos mokslo ir inovacijų politiką“, – prieš konferenciją sakė šalies vadovas.

Konferencijoje bus pateikiami Lietuvos ir kitų valstybių dalyvavimo „Europos horizonto“ programoje, mokslo ir inovacijų finansavimo nacionalinio biudžeto bei privačiomis lėšomis palyginimai.

Lietuvos inovacijų rinkos skatinimui skirta konferencija yra tęstinis renginys, skirtas Lietuvos mokslo ir inovacijų politikai stiprinti. 2019 m. spalio mėn. Prezidentas inicijavo diskusijas su mokslo ir verslo atstovais, politologais ir viešojo administravimo ekspertais dėl mokslo ir inovacijų politikos prioritetų, veiklos krypčių, sprendimų priėmimo šioje srityje tobulinimo, taip pat dalyvavimo Europos Komisijos programoje „Europos horizontas“ skatinimo.

Aukšto lygio vaizdo konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys Europos Komisijos komisarė, atsakinga už inovacijų ir mokslo politikas, Mariya Gabriel, Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų ministerijos vyriausioji mokslo ir inovacijų pareigūnė prof. Carole Mundell, pakviesti pasisakyti Lietuvos politikos, verslo, mokslo lyderiai: užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius,  LR Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, švietimo ir mokslo ministras dr. Algirdas Monkevičius, finansų ministras Vilius Šapoka, l. e. p. ekonomikos ir inovacijų ministras Žygimantas Vaičiūnas, Lietuvos mokslo ryšių biuro Briuselyje (LINO biuras) vadovė dr. Brigita Serafinavičiūtė, Lietuvos mokslų tarybos, Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos inovacijų centro, Vilniaus universiteto, MITA vadovai ir verslo atstovai.

Kviečiame tiesiogiai stebėti renginį puslapyje – https://renginiai.puslapiai.lt/lrp/.

Pranešimą paskelbė: Kristina Karnickaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą