Sveikata

Premjerė pasveikino Šv. Magdalenos nakties bėgimo dalyvius

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino šeštadienį Klaipėdoje vykusio Šv. Magdalenos nakties bėgimo dalyvius.

Premjerė pirmiausia padėkojo broliams pranciškonams, ypač broliui Benediktui, už Vilties bėgimo idėją ir už tai, kad, nepaisant įvairių išbandymų, ji tapo tvaria tradicija. Pasak I. Šimonytės, šiandien mums visiems labai reikia vilties, kuri skatina keliauti tikslo link. Labai svarbi Vilties bėgimo žinia, kad viltis nėra pasyvus laukimas, tai – veikiau kelionė, pastangos, bėgimas į tikslą tokiu greičiu, kokiu sugebame.

„Simboliška, kad šiemet viltis – šviesos, rodančios kelią tamsoje, simbolis. Kiekvienam yra tekę susidurti su tamsos iššūkiais ir kartais atrodo, kad kelio toliau nebėra; bet jei įsižiūrėsime, išvysime bent nedidelę švieselę, kuri gali būti orientyras, kuri ir yra vilties dovana. Nepamirškime: sutemos tirščiausios prieš aušrą.

Vilties bėgimas primena, kad stiprybė yra bendrystėje. Paprastai viltis ateina per kitus žmones, jie tampa dovana. Bet kurį sunkumą paprasčiau įveikti drauge. Todėl svarbu, kad viltis vienytų, telktų. Patiriantieji didelius išbandymus, sunkumus visada jautresni kito žmogaus skausmui, problemoms. Atvirumas kitam yra stiprybės, o ne silpnumo ženklas“, – sakė I. Šimonytė.

Vilties bėgimas atsirado kaip noras atkreipti dėmesį į krūties vėžiu sergančių moterų padėtį, į tai, kad, išgirdus sudėtingą diagnozę, labai svarbi ne tik profesionali medikų pagalba, bet ir psichologinis, dvasinis palaikymas. Aktyvi viltis gerokai didina galimybę įveikti ligą. Premjerė pabrėžė, kad ir dabartinė Vyriausybė pasiryžusi skirti išskirtinį dėmesį kompleksinei pagalbai medicinos srityje, kai ypač pabrėžiamas rūpinimasis emocine sveikata.

Ministrė Pirmininkė padėkojo visiems, kurie prisideda prie Vilties bėgimo iniciatyvos, ir paragino visas moteris pasitikrinti, nes tai gali išgelbėti gyvybę.

Vėliau premjerė davė startą šiam bėgimui.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą