Kiekvienas aktyviau sportuojantis žino, kad tinkami maisto papildai gali padėti ne tik greičiau pasiekti norimų rezultatų, tačiau ir geriau jaustis prieš sportą, jo metu ir po jo. Belieka tik rasti tokius papildus, kurie atitinka asmens poreikius bei siekius.
Norintiems sporto metu turėti daugiau jėgų ir po fizinės treniruotės nesijausti labai pavargusiems – dažniausiai yra rekomenduojami preworkout papildai. Ne tik aktyviai sportuojantys, tačiau ir tiesiog norintys pagerinti savo fizinę būklę – juos vis dažniau įtraukia į savo rutiną.
Apie tai, kodėl šie papildai yra būtini sportuojantiems, pasakoja treneris Paulius.
Kas yra pre workout papildai?
Pre Workout maisto papildai iš esmės yra skirti tam, kad pačios treniruotės metu žmogus turėtų kuo daugiau jėgų. Tokiu atveju jam pavyks kur kas našiau siekti savo tikslų, kadangi bus energijos intensyvesniam darbui salėje. Dažniausiai tokie papildai yra pateikti miltelių pavidalu, tad juos reikia sumaišyti su vandeniu, jogurtu arba kitu Jums labiausiai priimtinu skysčiu ir vartoti prieš treniruotę.
„Gana dažnai yra girdimas mitas, kad šio tipo papildai tinka tik tiems, kurie sportuoja labai aktyviai, kurie galimai gyvena tuo, dirba sporto sferoje, tačiau tai tikrai nėra tiesa“,- atvirauja Paulius.
„Papildai prieš treniruotę suteikia daugiau energijos, tad yra siūlomi ypač tokiu atveju, kai žmogus konkrečią dieną turi labai daug entuziazmo atlikti pratimus našiau nei visada. Tokiu atveju vienas kokteilis gali padėti padaryti stebuklus. Tiesa, preworkout papildai gali būti vartojami ir ne kartais, tačiau prieš kiekvieną treniruotę. Tokiu atveju pasiekti norimų tikslų tampa dar paprasčiau“,- priduria jis.
Sudėtis yra svarbiausia
Nors preworkout papildų tikslas yra panašus, tačiau sudėtis – kinta. Priklausomai nuo to, kokie komponentai bus papilduose – gali šiek tiek varijuoti ir poveikis. Sudėtis itin svarbu detaliai skaityti tiems, kurie yra alergiški kokiam nors maisto produktui, medžiagai, pavyzdžiui, kofeinui arba laktozei.
„Jeigu norite, kad treniruotės metu būtų juntama kuo daugiau energijos, tokiu atveju siūlome rinktis papildus, kurių sudėtyje yra nemažas kiekis kofeino bei kreatino. Kai kuriuose yra dedamas ir azoto oksidas arba žalioji arbata, jos lapeliai, kurie lygiai taip pat suteikia smūginę energiją“,- pasakoja treneris.
Verta rinktis papildus, kuriuose yra vitaminas B12, geležis, tokius, kuriuose galite rasti melatonino galinčio pagerinti Jūsų miego kokybę.
Neigiamas poveikis – mitas?
Tinkamai naudojant pre workout papildus – jie niekada neturės šalutinio poveikio. Žinoma, jeigu nebus vartojami tokie papildai, kuriuose yra jūsų organizmui netinkami komponentai arba tokiu atveju, kai papildai bus vartojami ne pagal instrukciją.
Tiesa, papilduose prieš sportą dažniausiai yra dirbtinių saldiklių, kurie jautrią virškinimo sistemą turintiems asmenims gali sukelti diskomfortą. Ypač, kai planuojama labai aktyvi treniruotė. Svarbu žiūrėti – kokiais kiekiais papildai turi būti vartojami, neviršykite dozių. Taip pat įvertinkite, kiek kavos įprastai geriate kasdien (arba kitų gėrimų, kuriuose yra kofeino). Derinkite su papildais, kuriuose irgi yra kofeino, neviršykite normos, nes tai gali dirginti virškinimo sistemą.
Kaip teigia treneris Paulius: „Visur ir visada turi būti saikas. Tiek vartojant papildus, tiek atliekant įvairius pratimus salėje. Tik tokiu atveju rezultatas džiugins“.