Studijos - Karjera

Prasidėjo tradicinė Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 11-17 dienomis Lietuvoje rengiama ilgametė Šiaurės šalių literatūros savaitė. Jau 23-ius metus skaičiuojanti tradicija tuo pačiu metu vyksta visose Baltijos ir Šiaurės šalyse. Ji tradiciškai prasideda skaitymais, kasmet suburiančiais daugiau kaip 200 tūkstančius žmonių.

Kasmet daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų sutartą dieną tą pačią valandą vyksta knygų skaitymai. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome. Tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti  Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Jau devynioliktą kartą šioje skaitymo šventėje dalyvauja ir Lietuvos bibliotekos, mokyklos, vaikų darželiai. Šiemet skaitymus rengs daugiau kaip 600 Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigų.

Šių metų literatūros savitės tema – Šventės Šiaurės šalyse.

Šiemet skaitymams parinktos trys knygos. Klasika tapę kūriniai kvies klausytojus dalyvauti literatūrinėse šventėse per užrašyto žodžio magiją.

Patys jauniausi klausytojai su švedų rašytojos Astridos Lindgren pasakojimu „Pepė švenčia gimtadienį“ galės nusikelti į vakarėlį Viloje Vilaitėje, kur savo vietą prie stalo turės ir Pepės Ilgakojinės arklys, ir beždžionėlė Ponas Nilsonas. Jaunimas tuo tarpu įsitrauks į filosofijos šventę sode su puodeliu kavos, pokalbiais ir šiek tiek siurrealizmo su norvegų rašytojo Josteino Gaarderio besteleriu „Sofijos pasaulis“. O su danų autorės Karen Blixen „Babetės puota“ suaugusieji sės prie stalo pasivaišinti įmantriausiais prancūziškais patiekalais.

Tradiciškai, skaitymai rengiami lapkričio antrąjį pirmadienį, Didžiąją skaitymų dieną. Programa vaikams ir jaunimui „Auštant“ prasidės nuo 9:00 val., skaitymai suaugusiems „Sutemų valanda“ – 19:00 val.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tęsia savo unikalią tradiciją ir suteikia galimybę visiems paprastai ir nemokamai prisidėti prie garsinių skaitymų puoselėjimo. Dalyvauti gali visi, nesvarbu, ar tai būtų nacionalinė šalies biblioteka, ar nedidelė kaimo mokyklos biblioteka.

Šiaurės šalių literatūros savaitę organizuoja asociacijų “Norden” sąjunga (Foreningen Norden Forbund), finansuoja Šiaurės ministrų taryba.

Daugiau informacijos galima rasti renginio tinklapyje: www.nordisklitteratur.org

Pranešimą paskelbė: Martynas Snieganas, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą