Trečiadienį ir ketvirtadienį Vilniuje esančiose Lietuvos architektų sąjungos būstinėje įvyko jau devintojo nacionalinio nacionalinio architektūros ir urbanistikos konkurso „Išmanusis miestas 9“ kūrybinės dirbtuvės.
Jų metu projekte dalyvaujančios savivaldybės, partneriai ir dalyviai aptarė rūpimus klausimus, dalinosi patirtimi bei patarimais drauge formuodami naujas pažangių Lietuvos miestų vizijas.
Savivaldybės atstovai dalyvius supažindino su projektui pateiktų teritorijų specifika, atsakinėjo į jų klausimus bei išsakė savo lūkesčius. Partneriai supažindino su savo atstovaujamais produktais, paslaugomis ir inovatyviais sprendimais bei jų integracijos į projektą galimybėmis.
„Išmanusis miestas“ – yra jau devintus metus sėkmingai vykstantis ir analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris sutelkia inovatyvaus verslo, valdžios institucijų ir savivaldybių atstovus bei pačius kūrybingiausius jaunuosius architektūros talentus ir profesionalus drauge formuoti Lietuvos įvaizdį bei ateitį ir kurti darnius miestus su juose esančiais išmaniais pastatais bei sprendimais.
Projekto misija – identifikuoti problemines viešąsias erdves Lietuvos savivaldybėse ir prisidėti sprendžiant opias socialines problemas jose bei skatinti jaunų talentingų specialistų integraciją į darbo rinką.
Iš viso projekte dalyvauja rekordinis skaičius savivaldybių – net 9: Anykščių, Tauragės, Lazdijų, Jurbarko, Mažeikių, Molėtų, Šalčininkų, Vilniaus raj. ir Druskininkų.
Projektą globoja Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Susisiekimo ministerija ir Kultūros ministerija.
Dalyvius pasveikino į renginį atvykęs Lietuvos Respublikos Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „Labai svarbu, kad jūsų kuriami miestai būtų atviri, tiek apie mobilumą, tiek apie šildymą. Centralizuoto šildymo sistemos virsta rezervinėmis šildymo sistemomis, pastatai virsta iš vartotojų į gaminančius vartotojus, kai kurie iš tokių išmanių namų netgi pagamina papildomos elektros energijos. Žaliasias erdves perkeliame nuo žemės ant pastatų fasadų. Tuo tarpu mobilumas mažėja ir jis fragmentuojasi. Išmanieji miestai yra dabartis, belieka klausimas, kokius juos kursime“, – kalbėjo ministras.
Trečiadienį vykusiose dirbtuvėse dalyvius sveikino ir vienos garsiausių pasaulyje architektūros studijų „Zaha Hadid Architects“ direktorius Gianluca Racana, kuris taip pat yra ir „Išmanusis miestas“ komisijos narys. Jis sveikinimo kalbą tarė nuotoliniu būdu.
„Džiaugiamės galėdami dalyvauti dar vieno „Išmanusis miestas“ projekto komisijoje. Mes vėl tikimės sulaukti daug įspūdingų projektų, net neabejoju, jog taip bus ir šių metų konkurse. Kurti ateities miestus yra didelis iššūkis – tai ne tik pastatai, bet ir viešosios erdvės.
Reikia turėti daug tinkamų žinių apie tai, kur link juda miestų projektuotojai. Jaučiame atsakomybę ir džiaugsmą būti šio puikaus, ateities miestus kuriančio projekto, dalimi“, – kalbėjo G. Racana.
Trečiosios projekto „Išmanusis miestas 9“ kūrybinės dirbtuvės vyks kovo 29 d. Skirtingomis dienomis dalyvauja skirtingoms savivaldybėms kuriančios komandos ir savivaldybių atstovai.
Kviečiame registruotis ir dalyvauti!
Turite klausimų? Susisiekite el. paštu ismanusismiestas@structum.lt arba telefonu +370 6111 79 62
Pranešimą paskelbė: Ignė Dutova, UAB „Structum projektai”