Laisvalaikis

Prasidėjo festivalis „Sveika, Neringa!”: vieni kibo į talką, kiti – į sportą

Šiandien vidurdienį Neringoje atidarytas nemokamas sporto ir laisvalaikio festivalis „Sveika, Neringa!“. Jau penktąjį kartą Neringa tapo sveiko ir judraus gyvenimo sostine. Gausiai susirinkusios aktyvios šeimos iš visos Lietuvos atvyko ne tik dėl sporto ir muzikos, bet ir į talką – vyko akcija „Darom prie jūros“.

 „Prireikė 14 metų, kad „Darom“ taptų visuotinės pavasario talkos sinonimu. Tačiau mūsų organizacijos tikslas ir misija ne vien švarinti viešąsias erdves ar skaičiuoti, kiek tonų šiukšlių akcijos dalyviai surenka kasmet. Tikslas – yra sąmoningumas, o tai prasideda nuo kalbėjimo apie aplinkosauginius veiksmus, prie kurių žmonės gali prisidėti. Nesitikėjome, kad jau pirmoje iniciatyvoje prie jūros susirinks šimtai tūkstančių savanorių kaip per pavasario akcijas. Tačiau sulaukėme žmonių, kurie išgirdę apie „Darom prie jūros“ atvyko rinkti šiukšlių čia“, – kalbėjo „Mes darom“ vadovė Toma Buivydaitė.

Pagrindiniai „Darom prie jūros“ darbai – tai aplinkos tvarkymas, invazinių augalų naikinimas, apsauginių tvorelių pynimas, kopų tvirtinimas. To reikia siekiant išsaugoti išskirtinį Neringos smėlio kopų kraštovaizdį. 

„Šiemet „Sveika, Neringa!“ prasidėjo dviem frontais. Lygiai vidurdienį iškilmingai atidarėme festivalį. Iš karto po jo suaugusieji kibo į kopų tvirtinimo darbus, vaikai – rungėsi dziudo turnyre. Savanorių – keli šimtai, tačiau kas nori, dar ir dabar gali prisijungti prie kenksmingų augalų naikinimo arba sudalyvauti orientacinėse varžybose. Šiandien Neringoje oras nuostabus ir tiek vaikams, tiek suaugusiems prasmingos veiklos – per akis“, – sakė festivalio „Sveika, Neringa!” organizatorius, prodiuseris Edmundas Jakilaitis.

Šis šeštadienis – Pasaulinė tvarkymosi diena. Tokia data, pasak projekto „Mes Darom“ vadovės T. Buivydaitės, pasirinkta neatsitiktinai.

„Jei rinkti šiukšles turime nutirpus sniegui, bet nesudygus žolei, tai pinti tvoreles kopose galime vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje, kai tai netrukdo poilsiautojams, yra pakankamas kiekis žabų bei vytelių, o į teritorijas gali įvažiuoti sunkioji technika. Tai labai trumpi periodai, todėl pagalba labai reikalinga. Šiandien esame dėkingi susirinkusiems, Edmundui Jakilaičiui ir visai „Sveika, Neringa!“ komandai. Tikime, kad akcija „Darom prie jūros“ turi potencialo augti ir plėsti tvarkomas teritorijas”, – sakė T. Buivydaitė.

Šeštadienį festivalio svečių lauks ir daugybė sportinių rungčių ir pramogų. Visą dieną dalyviai savo jėgas galės išmėginti regbio, dziudo ar krepšinio turnyruose bei sudalyvauti orientacinėse varžybose. Vakare Neringos svečius stebins įspūdingas nemokamas atlikėjo Vido Bareikio koncertas, kuris bus tarsi padėka už nudirbtus darbus.

„Koncertas – tai tarsi prizas žmonėms, kurie dalyvauja akcijoje, kuri puoselėja gamtą, tvarkosi ir edukuoja.  Labai lauksiu visų ne tik iš Neringos, bet ir iš viso pajūrio bei pamario”, – kvietė V. Bareikis. 

Sveikatingumo festivalio „Sveika, Neringa!“ uždarymo koncertas numatomas 19 val. Daugiau informacijos apie renginio programą rasite čia: http://sveikaneringa.lt

Pranešimą paskelbė: Aistė Simėnaitė, Aistė Simėnaitė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą