Finansai

Pradedantiems nuosavą verslą: nuo ko pradėti įmonės steigimą?

Įmonių steigimas netgi ne vieną kartą tai dariusiems yra rimtas ir atsakingas uždavinys. Todėl pradedantiems nuosavą verslą dažnai kyla įvairiausių klausimų, kurie lemia tolesnius sprendimus. Šiandien trumpai aptarsime nuo ko pradėti, ką reikia nuspręsti prieš žengiant tvirtą žingsnį naujo verslo link.

Kokios atsakomybės įmonę steigsite?

Įmonės veiklos rūšys skirstomos pagal rizikingumo laipsnį į neribotos civilinės atsakomybės ir ribotos civilinės atsakomybės. Neribotoms civilinės atsakomybės įmonėms priskiriamos individualios įmonės bei ūkinės bendrijos, o jos pasižymi tuo, jog savininkas atsako savo asmeniniu turtu. Tuo tarpu ribotos atsakomybės įmonės atsako tik įmonės turtu, išskyrus tam tikrus teisės aktuose numatytus atvejus.

Kokios rūšies įmonę planuojate steigti?

Priklausomai nuo veiklos srities, vienų ar kitų aplinkybių labiau tinka viena ar kita veiklos rūšis. Lietuvoje tarp populiariausių išskiriamos šios: individuali įmonė, ūkinė bendrija, akcinė bendrovė, uždara akcinė bendrovė, viešoji įstaiga, ne pelno siekianti organizacija. Visas šias įmonės rūšis reikėtų išnagrinėti iš išsirinkti labiausiai tinkamą planuojamai veiklai. Nuo steigiamos įmonės veiklos priklauso ir buhalterinė apskaita, tad jei kyla klausimų kaip vesti apskaitą, galima kreiptis į buhalterinės paslaugos Vilniuje teikėjus ir pasikonsultuoti.

Jei steigiama UAB

Uždaroji akcinė bendrovė yra dažniausiai pasitaikanti įmonės rūšis Lietuvoje. Vertinama ne tik ekonominiu požiūriu bet ir dėl sukuriamo solidesnio įvaizdžio. UAB įmonių steigimas prasideda nuo akcijų paketo pasidalinimo. Jei yra vienas steigėjas ir vienas savininkas, jam priklauso 100 proc. visų įmonės akcijų. Tuo tarpu jei yra daugiau steigėjų, reikia išsidalinti procentais. Dažniausiai dalinama po lygiai arba pagal įdėtą pradinio kapitalo dalį. Dalinantis po lygiai gali iškilti sunkumų ateityje, kadangi priimant sprendimus gali nebūti daugumos balsų ir sprendimai dėl to pradeda strigti. Todėl iš anksto reikia gerai apsvarstyti tokias situacija.

Įmonės pavadinimas – kitas nemažiau svarbus sprendimas. Tai kas ant liežuvio galo – pavadinimui netinka. Pavadinimą reikia galvoti turint omenyje ir ateities plėtros galimybes. Galbūt ateityje įmonė plėsis į užsienio rinką, tad ar pavadinimas lengvai ištariamas anglų kalba, ar jis neturi panašaus skambesio į ką nors nemalonaus ir įžeidžiančio? Nuo pavadinimo priklauso dalis sėkmės, sako verslo guru, tad nepalikite šio sprendimo nuošalyje.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą