Studijos - Karjera

Pradeda dirbti naujoji Lietuvos švietimo taryba

2019 m. spalio 17 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

2019 m. spalio 16 d. pradėjo dirbti naujoji Lietuvos švietimo taryba (LŠT). Pirmajame posėdyje LŠT nariai rinko pirmininką ir pirmininko pavaduotoją. Pirmininke tapo Vilniaus universiteto profesorė dr. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė. Jos pavaduotoja išrinkta Rūta Krasauskienė – Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos viceprezidentė, Vilniaus Žemynos gimnazijos direktorė.

„Lietuvos švietimo taryba yra visuomenės balsas ir jis turi būti plačiai girdimas. Taryba turi ne tik išsakyti poziciją dėl švietimo politikos pokyčių, bet kartu būti ir pokyčių iniciatorė,“ – apie LŠT viziją kalbėjo dr. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė.

LŠT nustatė savo darbo organizavimo principus. Tarybos nariai sutarė aktyviai dalyvauti formuojant švietimo politiką. Antrasis posėdis vyks lapkričio 4 d., 10 val., Seime. Posėdis bus tiesiogiai transliuojamas.

Kitame LŠT posėdyje planuojama aptarti siūlymus nacionaliniam susitarimui dėl švietimo ir formuojamai Nacionalinės pažangos programai, taip pat nusistatyti būsimų metų veiklos gaires.

LŠT yra visuomeninė taryba, užtikrinanti visuomenės dalyvavimą formuojant švietimo politiką ir priimant sprendimus. Tarybos kadencija – ketveri metai. Į LŠT savo atstovus skiria visuomeninės organizacijos, švietimo įstaigas vienijančios asociacijos, tėvų, mokinių ir profesinių sąjungų atstovai, darbdavių asociacijos, Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bei švietimo, mokslo ir sporto ministras. LŠT nariai dirba savanoriškais pagrindais. Tarybą aptarnauja Seimo kanceliarija.

Daugiau informacijos:

Švietimo ir mokslo komiteto biuro patarėja Aistė Kairienė

Tel. (8 5) 239 6790, el. p. aiste.kairiene@lrs.lt

 

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą