Laisvalaikis

Poilsis Turkijoje: ekspertė pataria, kaip susikurti savo svajonių atostogas

Nors dar visai neseniai išvykstamajam turizmui teko užtraukti stabdžius, šiųmetė vasara parodė, jog kone dvejus metus trukęs „atostogų badas“ rekordiškai augino poilsio užsienio kurortuose išsiilgusiųjų srautus. Kelionių organizatorių duomenimis, vasaros populiariausios atostogų krypties pozicijų ir toliau neužleido Turkija, o finansine ir paslaugų kokybės prasme labiausiai „laimėjo“ tie, kurie nelaukę paskutinės minutės atostogas įsigijo iš anksto. Prasidėjus išankstiniams 2023 m. Turkijos vasaros sezono pardavimams, turizmo srities ekspertė Olga Belova dalijasi praktiškais patarimais, kaip kitų metų vasaros atostogas rezervuoti geriausiomis sąlygomis.

Planavimo rūpesčių naštą patikėkite profesionalams

Kaip pasakoja „Coral Travel“ rinkodaros Baltijos šalims vadovė O. Belova, apskritai visas kelionės procesas – nuo planavimo, ieškojimo, įsigijimo iki pačių skrydžių bei atvykimo į viešbutį ir viešnagės jame – dažnai būna ne tik, kad atsakingas ir įtemptas, bet ir itin emociškai jautrus.

„Dar prieš įsigydami kelionę neretai susikuriame vaizdinį, jog tiksliai žinome, kur ir kaip norime atostogauti, tačiau pradėjus žvalgytis – dažnai pasimetame. Milžiniška viešbučių pasiūla, panašūs ar net identiški jų aprašymai svetainėse bei itin mažai besiskiriančios kainos. Taip šis smagus laikas susikurti savo svajonių atostogas gali tapti daug laiko ir nervų eikvojančia užduotimi. O kur dar emocinis spaudimas, kad tavo ir keliaujančių artimųjų atostogos dėl patirties stokos ar neapsižiūrėjimo nenueitų šuniui ant uodegos“, – sako O. Belova.

Jos teigimu, šiais laikais, kai kelionių planavimo darbą gali atlikti profesionalūs kelionių organizatoriai ir agentai, užuot mėgavusis pakilia atostogų nuotaika, šios naštos pačiam nešti nereikėtų.

„Ilgametę patirtį turizmo srityje turinys kelionių ekspertai įsiklauso į jūsų individualius atostogų lūkesčius ir ilguose viešbučių sąrašuose padeda atrasti tuos variantus, kurie maksimaliai patenkina keliaujančiųjų poreikius. Pakanka vos vieno išsamaus pokalbio ir atostogų planavimas sutrumpėja nuo 2–3 savaičių iki vos kelių valandų. Tuo tarpu vyraujantys įsitikinimai, kad savarankiškas kelionės planavimas padės sutaupyti kelionės kaštus, taip ir lieka mitu – turėdami platų partnerių tinklą ir vykdydami užsakomuosius skrydžius, būtent kelionių organizatoriai gali pasiūlyti optimaliausius kainos ir tai, kas už ją gaunama, pasirinkimus“, – tikina kelionių ekspertė.

„Paskutinės minutės“ principas geriausiam pasiūlymui negalioja

Nepaisant to, jog turizmo sektorių persekioja permainos bei neapibrėžtumas ir gali pasirodyti, jog tokiu metu išankstinis planavimas dėl geopolitinių ar viruso sukeltų situacijų – pavojingas, vasaros sezonas aiškiai parodė, kad planuoti atostogas ir įsigyti kelionių paketus geriausia kuo anksčiau.

„Žmonės, po įvairių kelionių suvaržymų išsiilgę atostogų svetur, itin aktyviai rinkosi poilsį užsienyje, ypatingai Turkijoje. Vertinant iš mūsų pozicijos visame Baltijos regione, Turkija sudarė net 65 proc. visų įsigytų kelionių paketų. Tie keliautojai, kurie delsė ir tikėjosi pigesnių paskutinės minutės pasiūlymų, turėjo nusivilti, nes optimaliausios kainos ir už ją gaunamų geriausių paslaugų pasiūlymai vis tik atiteko pirkusiems anksčiausiai, kuomet dar nebuvo taip stipriai išaugusios aviacinio kuro ir kt. kainos. Nematau priežasčių, kodėl ir kitą vasaros sezoną neturėtume stebėti identiškos situacijos, tad pravartu kitų metų atostogas planuoti jau dabar, kad ne tik rezervuotumėte atostogas kaip įmanoma mažiau išaugusiomis kainomis, bet ir turėtumėte galimybę rinktis iš plataus asortimento, o ne iš to kas liko“, – rinkos situaciją nušviečia O. Belova.

Pasak ekspertės, atostogautojų antplūdis tęsiasi ir toliau – vietos sparčiai tirpsta visuose iš anksto suplanuotuose ir net papildomuose kelionių organizatoriaus skrydžiuose į Turkiją. Kita labai įdomi tendencija, apie kurią kalba skirtingi kelionių ekspertai – noras keliauti čia ir dabar, neatidedant planų „geresniems laikams“. „Dėl karo situacijos žmonės nebelinkę atidėti savo atostogų, keliauja dabar arba užsisako jas iš anksto ir tikrai nebetaupo – renkasi aukštesnės klasės viešbučius, privačius pervežimus bei kitas kokybišką poilsį garantuojančias papildomas paslaugas“, – pastebi „Coral Travel“ atstovė.

Laisvai kontroliuokite nenumatytas aplinkybes

Kalbėdama apie išankstinio kelionės rezervavimo pranašumus, O. Belova pastebi, jog toks būdas, pirmiausia, suteikia kur kas daugiau lankstumo ir saugumo dėl nenumatytų aplinkybių.

„Pavyzdžiui, atėjus ilgai lauktai atostogų datai, ne visi jos dalyviai gali keliauti kartu, o kelionių organizatoriai bei agentūros, įsigijus keliones iš anksto, turi lanksčias sąlygas keisti keliaujančiųjų vardus jau įsigytai kelionei. Taip pat yra galimybė pakeisti viešbutį, atostogų datą ar net patį kurortą. Perkant kelionę paskutinę minutę pakeitimai gali kainuoti labai brangiai arba dažnu atveju tiesiog būti neįmanomi. Patogu ir tai, kad įsigyjant kelionę iš anksto nereikia sumokėti visos sumos, įnešus pradinį 5 proc. įnašą, likusi suma gali būti sumokėta likus ne vėliau 14 d. iki išvykimo“, – pasakoja O. Belova, pridurdama, jog tai padeda keliautojams išvengti finansinio šoko ir kryptingai susiplanuoti biudžetą.

Užsisakant bet kurią kelionę, ekspertė rekomenduoja apsvarstyti ir kelionės draudimo ar COVID-19 garantijos galimybę, kad susiklosčius nepalankioms aplinkybėms būtų patirta kuo mažiau nuostolių. „Šios paslaugos kaip niekad aktualios tebesitęsiančio koronaviruso akivaizdoje, kuomet pateikus saviizoliaciją patvirtinančius dokumentus, net ir likus parai iki kelionės, ją galima atidėti ateičiai. Savo klientams, įsigijusiems kitų metų vasaros kelionę iš anksto, saugios kelionės COVID-19 garantiją suteikiame nemokamai“, – pranašumus vardija kelionių organizatoriaus atstovė.

Branginantiesiems laiką – „ilgos dienos“ skrydžio grafikas

„Ilgos dienos“ skrydžio grafikas, kuomet keliautojų patogumui parenkami geriausi skrydžio laikai, suteikia galimybę į kurortą atvykti anksčiausiu įmanomu laiku, o išvykti kuo vėliau, kad nebūtų veltui švaistomas atostogoms suplanuotas laikas. Tokiu būdu ankstyvu skrydžiu atvykus į kurortą leidžiama pasimėgauti dar visa diena priešakyje. Taip pat ir su skrydžiu atgal, kuris parenkamas vėliausiu laiku, kad, pavyzdžiui, išsiregistravę iš viešbučio, poilsiautojai dar turėtų visą pramogų dieną Turkijoje, o vėlai vakare, parskridę namo, užmigtų savoje lovoje.

„Situaciją lengvina ir dauguma mūsų siūlomų partnerių viešbučių, kurie poilsiautojams, atvykus anksčiau registracijos į kambarį laikui, suteikia specialias patalpas, kur galima saugiai palikti savo lagaminą, atsipūsti, persirengti ir atsigaivinti gėrimais ar tiesiog pagulėti prie jūros ar baseino. Esant vėlesniam skrydžiui bei ryte palikus kambarį, lygiai taip pat toliau nepertraukiamai galima mėgautis viešbučio paslaugomis“, – itin patogių skrydžių, kuriuos „Coral Travel“ pirmieji pristatė Lietuvos rinkoje, subtilybes pasakoja O. Belova.

Neturintiesiems galimybės išvykti ilgesniam laikui ir vasaroti labiau linkusiems Lietuvos pajūryje, kelionių ekspertė rekomenduoja Turkiją apsvarstyti ir kaip ilgesnio savaitgalio, 3–4 dienų, atotrūkio alternatyvą.

„Stebint kainų šuolį Lietuvos pajūryje, Turkija kai kuriais aspektais darosi netgi pigesnė. Tad tuos poilsiautojus, kurie kitiems metams planuos kelių dienų ar savaitės poilsį Lietuvos pajūryje, raginčiau į atostogų sąrašą įsitraukti ir kasdieniais skrydžiais pasiekiamą Turkiją, kur būsite garantuoti ne tik aukščiausio lygio viešbučiais bei aptarnavimu, bet ir nepertraukiama saule, šilta jūra ir didžiuliais baseinais“, – pasakoja O. Belova.

Tiksliai įsivertinkite atostogų poreikius

Pasak kelionių ekspertės, kad atostogos ir laikas viešbutyje maksimaliai atitiktų lūkesčius, itin svarbu nepaklysti pasirinkimų gausoje ir aiškiai atsižvelgti į savo individualius poreikius.

„Planuojant atostogas privalu iš anksto įsivertinti kelionės poreikius ir aiškiai išdėstyti juos savo kelionių agentui ar kelionių organizatoriaus atstovui, tam, kad viešbutis atitiktų būtent jūsų kelionės tipą. Pavyzdžiui, keliaujant į labiau šeimoms pritaikytą viešbutį, rasite vaikams subalansuotą valgiaraštį, daug interaktyvių mažiesiems skirtų pramogų, animatorius ar net aukles. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, ar kambarys nepakliūva į viešbučio zoną, kurioje girdėsis vakarinė programa. Mažai kas pagalvoja apie tai, kiek pats paplūdimys yra arti viešbučio ir ar neteks su mažais vaikais bei jų plaukmenimis kopti į kalną“, – galimomis rizikomis neatitikti lūkesčių dalijasi O. Belova.

Tuo tarpu, jei į kelionę leidžiasi jaunatviška kompanija, norima vakarėlių bei pasilinksminimų, pravartu pasidomėti, ar nekeliaujate į šeimoms skirtą viešbutį, nes būtent tokio tipo viešbučiuose pramogos vakare itin ramios ir viskas užsidaro ganėtinai anksti, o visoje teritorijoje įsigalioja padidintos tylos politika.

„Vakarėlių ištroškusiam jaunimui Turkija taip pat turi išskirtinių viešbučių, kur nuo ryto iki vėlyvos nakties groja muzika bei nesibaigia linksmybės. O štai norintiesiems išskirtinio rūpesčio ir dėmesio detalėms verta pasidomėti butikiniais viešbučiais, kuriuose kambarių skaičius gali siekti vos kelias dešimtis, tad išskirtinis personalo rūpestis – garantuotas“, – Turkijos krypties universalumą atskleidžia kelionių ekspertė.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą