Gamta ir gyvūnai

Planuojamos ūkinės veiklos objekto patikrinimuose galės dalyvauti ir PAGD pareigūnai

Pastaraisiais metais įmonėse kilus dideliems gaisrams griežtinama planuojamos ūkinės veiklos objekto patikrinimų prieš eksploatavimo pradžią tvarka. Tokiuose patikrinimuose galės dalyvauti ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pareigūnai. Jų dalyvavimas paskatins ūkio subjektus atidžiau laikytis priešgaisrinių reikalavimų.

Tai numatyta aplinkos ministro pasirašytame pakeistame Planuojamos ūkinės veiklos objekto patikrinimo prieš eksploatavimo pradžią tvarkos apraše.

PAGD pareigūnai patikrinimuose galės dalyvauti nuo š. m. gegužės 1 d., kadangi tokį teisės akto įsigaliojimo terminą nustato Aplinkos apsaugos įstatymas.

Planuojamos ūkinės veiklos objekto patikrinimo prieš eksploatavimo pradžią tvarkos apraše numatyta ir daugiau pakeitimų, sumažinsiančių administracinę naštą. Šios pataisos jau yra įsigaliojusios.

Atsisakyta perteklinių reikalavimų pakartotinai pateikti dokumentus, kurie jau buvo pateikti išduodant taršos integruotos prevencijos ir kontrolės arba taršos leidimus. Taip pat numatyta, kad pakartotinis patikrinimas, jeigu anksčiau buvo priimtas sprendimas, kad ūkinė veikla negali būti pradedama, tam tikrais atvejais gali būti atliekamas nevykstant į ūkinės veiklos vykdymo vietą, o atlikus ūkio subjekto pateiktų dokumentų ir vaizdinių įrodymų analizę.

Dvigubai sutrumpintas laikotarpis, po kurio gali būti atliekamas pakartotinis patikrinimas. Todėl ūkio subjektai tais atvejais, kai jiems privalomas pakartotinis patikrinimas, galės veiklą pradėti 10 darbo dienų anksčiau nei buvo numatyta ankstesniame tvarkos apraše.

Pranešimą paskelbė: Audris Kutrevičius, LR aplinkos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą