Technologijų naujienos

Planšetiniai kompiuteriai pasirenkami pagal technologijas ir poreikius, ne kainą

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį, kad paskui netektų gailėtis? Tokia dilema kyla visiems, kas perka planšetinius kompiuterius be jokių draugų rekomendacijų. „Aš nieko nesuprantu tose technologijose“… Tai manifestas, kuris labai dažnai tampa kliūtimi įsigyjant normalų planšetinį kompiuterį. Pigu.lt parduotuvėje tai galima padaryti per kelias minutes, o pats pirkimo procesas tikrai sklandus, tad problema yra ne čia.

Nesuprantu technologijų – nesuprantu kainos

Renkantis planšetę labai daug ką lemia kaina. Tada prasideda informacijos ieškojimas – kas yra normali planšetė už normalią kainą. Tokia paieška dažnai baigiasi be vaisių…

Planšetinio kompiuterio kainą lemia 5 pagrindiniai elementai:

  1. Tai bet kurio kompiuterio smegenys. Kuo jis galingesnis, tuo brangesnis. Jei planšetė pigi, pasižiūrėkite, ar procesorius ne pats paprasčiausias…
  2. Kuo didesnis ekranas, tuo daugiau jis kainuoja. Kuo ekrano technologija ir jis kokybiškesnis, tuo brangiau mokėsite. Pigiausia technologija yra TFT. Brangesnė – IPS, dar brangesnė – AMOLED ir Retina (Apple kompiuteriuose).
  3. Tai vidinė atmintis, kuri reikalinga visoms programoms paleisti ir vykdyti. Kuo mažesnis RAM, tuo didesni šansai, kad planšetinis kompiuteris strigs, kai įsijungsite galingesnę programą ar net kelias. Aišku, kuo RAM daugiau, tuo planšetiniai kompiuteriai brangesni.
  4. Paprastai planšetiniuose kompiuteriuose būna fiksuota atmintis – 8, 16, 32, 64, 128 GB. Nuo jos priklauso ir kaina. Atminkite, kad 8 GB planšetėje laisvos vietos bus 2 GB ar net mažiau, nes kitą vietą užima operacinės sistemos failai.
  5. Kuo talpesnė baterija, tuo ji brangesnė. Baterijos talpa žymima mAh, pavyzdžiui 2000 mAh. Beje, kuo ekranas didesnis, tuo trumpiau laiko baterija.

Prie kainos prisideda ir jungtys, tačiau jos didelės įtakos nedaro. Kaip ir SIM kortelės lizdas (tai reiškia, kad planšetiniu kompiuteriu galėsite skambinti, taip pat galėsite naudotis mobiliuoju internetu.

Kai kurie planšetiniai kompiuteriai turi gana neblogas kameras. O už kamerų kokybę irgi reikia mokėti…

Svarbiausia – poreikiai, o ne mada…

Jums nereikia madingo planšetinio kompiuterio. Jums reikia tokio, kuris padėtų jums kasdieniniame gyvenime. Beje, laiko „užmušimas“ žaidžiant žaidimus – taip pat savotiška pagalba.

Žinokite savo realius poreikius. Jei jums planšetinis kompiuteris reikalingas darbui, ieškokite didesnio ir galingesnio, kad be trikdžių veiktų biuro programos ir el. paštas. Reikia rašyti? Įsigykite prijungiamą klaviatūrą, nes rašymas ant ekrano yra labai sudėtingas. Jei planšetinis kompiuteris naudojamas prezentacijų metu, pasižiūrėkite, kad ekranas būtų ne tik didelis (bent 10 colių įstrižainės) bet ir kokybiškas savo technologija. Jį rodysite žmonėms per verslo pietus, tad pasistenkite padaryti tinkamą įspūdį.

Planšetinis kompiuteris gali skambinti, jei tik įdedate SIM kortelę. SIM kortelių lizdą turi ne visi modeliai. Tokie planšetiniai gali turėti internetą ir neprisijungę prie Wi-Fi.

Su planšetiniu kompiuteriu kartais gali reikti kažką nufotografuoti. Rinkitės tokį planšetinį, kuris turi 8 ar daugiau megapiksleių kamerą.

Pasirūpinkite dėkliuku – sudaužysite ekraną labai greitai. Ypač, jei nešiojatės planšetę rankinėje su kitais daiktais. Planšetinio ekranas ir raktai yra didžiausi „priešai“.

Jei planšetinis naudojamas pramogoms, atminkite, kad kaip ir telefonas jis nėra apdovanotas itin kokybiška garso atkūrimo technika – kolonėlėmis. Jas reiktų įsigyti papildomai arba naudotis ausinėmis. Taip muzikos klausytis bus galima kur kas kokybiškiau. Pirkdami savo planšetinį kompiuterį rinkitės iš daugybės. Štai, koks asortimentas – https://pigu.lt/lt/plansetiniai-kompiuteriai/plansetes-tablets. Tikrai yra iš ko pasirinkti.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą