Per ypač trumpą laiką planšetiniai kompiuteriai tapo labai populiarūs visame pasaulyje. Dėl didžiulės paklausos šiuolaikinėje rinkoje atsirado daugybė planšetinių kompiuterių, todėl prieš priimant sprendimą, kurį modelį vertėtų įsigyti, labai svarbu suprasti šiuolaikinių planšetinių kompiuterių galimybes ir tikrąjį funkcionalumą.
Keli naujausių planšetinių kompiuterių privalumai
Rankos rašymo atpažinimas
Kai kuriems planšetiniams kompiuteriams gali būti reikalingi papildomi planšetinių kompiuterių priedai, tokie kaip rašikliai, kurių dėka yra įmanoma rankos rašymo atpažinimo funkcija. Kita vertus, „universaliomis“ priemonėmis liečiami ekranai įprastai pasižymi efektyviau veikiančiais „paspaudimų jutikliais“, todėl optimaliausia ieškoti planšetinio kompiuterio, kurio ekranas gali būti liečiamas įvairiais būdais.
Liečiamieji ekranai
Planšetiniai kompiuteriai turi liečiamuosius ekranus, kurie įprastai būna kelių tipų:
- Liečiamieji ekranai, kurie reaguoja į bet kokį ekrano spaudimą. Tokie liečiamieji ekranai pasižymi labai aukšto lygio tikslumu. Tokiais atvejais, dėka aukšto lygio paspaudimų rezoliucijos, galima naudotis tiek pirštu, tiek ir rašikliu ar netgi nagu.
- Liečiamieji ekranai, kurie yra liečiami pirštu, specialiu rašikliu arba pirštine. Tokie ekranai veikia ne taip tiksliai, kaip jau minėti pirmieji.
Nepaisant to, kad rinkoje yra planšetinių kompiuterių, pasižyminčių skirtingais liečiamaisiais ekranais, aukštos raiškos vaizdas ir naujausios liečiamųjų ekranų technologijos sukuria vartotojams daug palankesnes galimybes, todėl šiandien naudotis planšetiniu kompiuteriu tampa gerokai lengviau. Be to, dėka piršto antspaudo nuskaitymo funkcijos, esančios kai kuriuose planšetiniuose kompiuteriuose, naudojimasis šiais išmaniaisiais prietaisais tampa ir gerokai saugesnis.
Vaizdo konferencijos
Dauguma planšetinių kompiuterių turi vaizdo konferencijų galimybę. Keli iš pačių populiariausių pasirinkimų yra „Skype“ ir „FaceTime“.
GPS satelitinė navigacija
Tai yra labai naudinga galimybė, kuri siūloma daugelyje šiuolaikinių planšetinių kompiuterių, padedanti gerokai efektyviau orientuotis aplinkoje.
Lengvumas
Dabartinių planšetinių kompiuterių nedidelis svoris yra didžiulis palengvinimas daugeliui šiuolaikinių vartotojų, kuriems jų naudojama planšetė tampa kasdieniu ir būtinu technologiniu pagalbininku. Nedidelis planšetinių kompiuterių svoris suteikia didesnį komfortą ir leidžia šiuos išmaniuosius prietaisus visuomet turėti su savimi.
Prieinamumas
Kai kalbama apie naujausių planšetinių kompiuterių įsigijimą, nemenka dalis vartotojų susiduria su ne viena dilema, kuomet jiems būna prieinamas didžiulis planšečių asortimentas. Tačiau iš tikrųjų didžiulė skirtingų modelių įvairovė yra didžiulis privalumas, padedantis pasirinkti geriausiai vartotojų poreikius atitinkančius technologinius sprendimus. Skirtingi gamintojai, skirtingų išmatavimų modeliai, daugybė įvairaus spektro funkcijų ir begalė skirtingų dizainų – visa tai, kas padeda vartotojams išsirinkti jų lūkesčius optimaliausiai atitinkančius planšetinius kompiuterius.
5 praktiški veiksmai, kuriuos gali atlikti jūsų planšetė
Iš tiesų sunku patikėti, kad pirmoji „iPad“ planšetė pasirodė 2010 m. Nė nepraėjus dešimtmečiui, mes planšetinius kompiuterius kasdien naudojame pramogoms, darbui ir bendravimui. Technologinis įrenginys, kuris dar visai neseniai daugeliui atrodė kaip mokslinė fantastika, šiandien yra neatsiejama daugelio iš mūsų kasdienio gyvenimo dalimi.
Tačiau nepaisant to, kad dauguma vartotojų šiandien naudojasi savo planšetiniais kompiuteriais, anaiptol ne kiekvienas žino, kokiu dideliu funkcionalumu jie pasižymi. Aktyvavus vos kelias funkcijas ar atsisiuntus tam tikras mobiliąsias programėles, galima atlikti daugybę neįtikėtinų dalykų! Todėl pateikiame jums penkis dalykus, apie kuriuos jūs galbūt iki šiol nežinojote.
1. Savo kompiuteriu galite naudotis per planšetę
Staliniai kompiuteriai vis dar yra funkcionaliausi ir galingiausi – be to, juos galima komplektuoti su didelės įstrižainės ir aukštos raiškos monitoriais. Tačiau jie nėra mobilūs, todėl jų negalite kaskart pasiimti su savimi. Taigi, kas nutinka tuomet, jei būdami kelyje jūs suprantate, kad savo namų staliniame kompiuteryje palikote tam tikrus jums reikalingus failus?
Tai nėra problema, jei jūs turite planšetinį kompiuterį. Šiuolaikinėje mobiliųjų programėlių ir kompiuterinių programų rinkoje yra siūlomas ne vienas sprendimas (pvz., „Splashtop Streamer“), kurio pagalba galima savo stalinį kompiuterį susieti su planšete ir turėti nuotolinę prieigą. Tokiu būdu gulėdami saulėtame Maljorkos paplūdimyje jūs galite naudotis savo kompiuteriu, esančiu Lietuvoje.
2. Bevieliu ryšiu perkelkite duomenis iš planšetės į kompiuterį
Ar kada nors sėdėdami priešais savo kompiuterį ir turėdami savo rankose išmanųjį telefoną arba planšetę esate sau išsiuntę el. laišką, kuriuo į kompiuterį persiuntėte tam tikrus jums jame reikalingus failus? Tikriausiai atsakymas yra teigiamas – juk naudotis el. paštu yra taip paprasta ir patogu. Tačiau taip yra tik tol, kol norime persiųsti mažesnės apimties failus.
Egzistuoja ir kur kas patogesnis būdas, kurio pagalba galite į savo ar į kolegos kompiuterį perkelti reikalingus failus. Pavyzdžiui, jei naudojatės „iPad“ planšetiniu kompiuteriu, jums puikiai pasitarnaus jame integruota „Apple AirDrop“ mobilioji programėlė, padedanti akimirksniu persiųsti failus į šalimais esantį „Mac“ kompiuterį ar į su „iOS“ operacine sistema veikiančius „iPad“, „iPhone“ arba „iPod“ išmaniuosius įrenginius.
Tuo tarpu su „Adroid“ operacine sistema veikiančių planšetinių kompiuterių vartotojai taip pat nelieka pamiršti. Jie gali pasinaudoti bene identiška mobiliąją programėle, pavadinimu „Airmore“, kuri padeda perkelti muziką, filmus, nuotraukas ar mobiliąsias programėles (nepamirštant ir skambučių išklotinių ar SMS žinučių) į bet kurį su šia OS suderinamą išmanųjį prietaisą.
3. Savo planšetinį kompiuterį paverskite funkcionaliu TV distanciniu pulteliu
Planšetiniai kompiuteriai yra gerokai intuityvesni ir patogesni nei televizijos distanciniai pulteliai, kuriuos kiekvienas naudojame savo namuose. Turint tinkamas mobiliąsias programėles, planšetė gali visiškai pakeisti TV pultelį. Be to, kai kurie planšetiniai kompiuteriai yra sukurti iš anksto pagalvojus apie televiziją. Pavyzdžiui, „Galaxy Tab“ planšetėje yra integruotas IR siųstuvas, kurį galima naudoti kaip universalų TV pultelį. Tokiu atveju lygiai taip pat kaip ir su savo įprastiniu pulteliu, planšetę turėsite nukreipti į televizorių ir ja valdyti kanalus bei kitas televizoriaus funkcijas.
4. Peržiūrėkite savo nuotraukas ir vaizdo medžiagą televizoriuje
Šiandien išmanieji televizoriai suteikia galimybę prisijungti prie „YouTube“, „Vimeo“ ir „Flickr“, todėl jų pagalba jūs galite lengvai perkelti savo vizualinį turinį ir jį peržiūrėti televizoriaus ekrane. Tačiau naudojant planšetę, jums nereikia naudotis minėtomis platformomis.
Šiuolaikinius planšetinius kompiuterius jūs galite nuotoliniu būdu susieti su savo išmaniaisiais televizoriais, kuriuose akimirksniu galėtumėte peržiūrėti bet kokias jūsų planšetėje esančias nuotraukas ar vaizdo medžiagą.
5. Galite suderinti savo gitarą
Profesionalūs muzikantai, kurie groja elektrine gitara, yra pratę su savimi turėti derintuvus. Tačiau jei norima greitesnio ir paprastesnio būdo suderinti savo gitarą, galite pasinaudoti ir savo planšetiniu kompiuteriu bei tam pritaikyta mobiliąja programėle, pvz., „Guitar Tuna“ (nemokama programėlė, kuri tinka tiek „iOS“, tiek ir „Android“ išmaniesiems įrenginiams). Be to, tokiu būdu suderinti galite ne tik savo elektrinę gitarą, tačiau ir kontrabosą, ukulelę ar net mandoliną.
Visų smagiausia yra tai, kad minėtos „slaptosios“ galimybės nėra vienintelės, kurios slypi jūsų naudojamame planšetiniame kompiuteryje. Todėl šiandien pasirinkę funkcionalią ir patogiomis galimybėmis pasižyminčią planšetę, galite gerokai palengvinti savo kasdienybę ir suteikti sau daugiau laisvės bei patogumo. Tuo tarpu planšetinių kompiuterių priedai ir mobiliosios programėlės mūsų naudojamas planšetes paverčia dar funkcionalesnėmis ir pranašesnėmis.
Naudinga informacija apie planšetinius kompiuterius pasidalino Priedaimobiliems.lt.