Laisvalaikis

Pirmajame globėjų festivalyje „Vaikai yra vaikai“ – danguje širdį piešiantys lėktuvai, šimtai šokančių „Jerusalemą“ ir vaikų džiaugsmas

Į dangų leidžiami aitvarai, danguje širdį piešiantys lėktuvai, mažuosius itin nudžiuginusi didžiulė putų jūra, Ievos Zasimauskaitės ir Donato Montvydo pasirodymai bei visus šventės dalyvius subūręs masinis vilties šokis „Jerusalema“. Šeštadienį S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Kaune vyko pirmasis nacionalinis globėjų festivalis „Vaikai yra vaikai“, kuriame pasveikinti visos Lietuvos globėjai, šiandien, liepos 4-ąją, minintys Globėjų dieną.

Visą šeštadienį S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome skambėjo džiaugsmingas šurmulys, kuriame dalyvavo tūkstančiai globojančių šeimų, šimtai globos centrų ir savivaldybių atstovų iš visos Lietuvos. Globos centrų paviljonuose vyko įvairiausios edukacijos, rankdarbių kūrimas, savivaldybių pristatymai, kultūriniai mainai, pokalbiai apie globą, o į orą kilo daugybė muilo burbulų.

Pagrindiniu festivalio akcentu tapo visame pasaulyje išpopuliarėjęs masinis vilties šokis „Jerusalema“, kuriame dalyvavo visi šventės dalyviai. Į jį įsitraukė ir renginyje dalyvavusios socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

„Šitiek nuostabių šeimų Kaune S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome! Globėjų dieną susitikome gyvai ir toks didžiulis stimulas stengtis dar labiau, kad padėtume tada, kai reikia labiausiai.  Ačiū už Jūsų misiją ir vaikams suteiktą galimybę gyventi gražų gyvenimą“, globėjus sveikino  socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.

Ministrės teigimu, svarbiausias vaikų poreikis – augti saugioje ir mylinčioje šeimoje. „Šalies globos institucijose vis dar auga apie 1 500 vaikų, kurių didžiausią dalį sudaro paaugliai. Lietuvoje vykdoma vaikų globos sistemos pertvarka siekiama, kad visi vaikai turėtų namus, augtų saugūs ir mylimi. Globėjų indėlis įgyvendinant šiuos tikslus – neįkainojamas. Džiugu, jog su kiekviena diena vis daugiau kantrių, supratingų ir atsidavusių žmonių prisijungia ir tampa globėjais. Tai kilni misija, suteikianti vaikams pamatą, nuo kurio jie gali pakilti savo skrydžiui“, – teigė M. Navickienė.

Esu be galo dėkinga už kiekvieno globėjo didelę širdį, kurioje telpa maži, bet patys svarbiausi pasaulio stebuklai. Visi šie žmonės yra tas meilės pavyzdys, kurio vaikams taip reikia šiame gyvenime. Šilumos, atjautos ir rūpesčio pripildyti, jie išauga į didelius stebuklus, kurie žino, kas yra saugi, laiminga vaikystė. Tikiu, kad užaugę gerais žmonėmis, globėjų rūpesčiu apdovanoti vaikai taps nuostabiais tėvais ir savo vaikams“, globėjus pasveikino Ilma Skuodienė,  Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė.

Pasak globos centrų įveiklinimo projekto vadovės Rugilės Ladauskienės, pirmas skrydis pavyko ir globėjai pakėlė visą Lietuvą. „Esu pakylėta iki dangaus! Mes parodėme Lietuvai ir sau, kad mūsų daug, esame didelė ir galinga bendruomenė. Kaip gera, kai mes tokie vieningi ir visi drauge. Kad esame atvėrę savo namų duris mūsų šalies vaikams ir tuo galime džiaugtis drauge ir švęsti buvimą globoje. Juk nieko kilnesnio ir svarbesnio negali būti, kaip žmogaus ryšys su žmogumi, kaip pagalbos rankos ištiesimas tiems, kuriems labiausiai reikia. Tokie renginiai yra ypatingai reikšmingi visuomenei, parodant, kad vaikai, pakviesti į šeimą globos keliu, yra lygiai tokie pat, kaip ir pakviesti į šeimas biologiniu keliu. Kad globėjai yra didelių širdžių, brandūs žmonės, o globos centrai yra jungiantis bendruomenes tiltas iš kiekvieno Lietuvos krašto“, – sako globos ekspertė Rugilė Ladauskienė.

Renginyje dalyvavo ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kuris iš Kauno vicemero Manto Jurgučio perėmė šio festivalio statulėlę ir pakvietė visus globėjus kitąmet atvykti į Klaipėdą, kur planuojamas kitas festivalis „Vaikai yra vaikai“.

Šiuo metu Lietuvoje yra 3 536 globėjai, kurie globoja 4 541 globotinį. Tačiau globos institucijose vis dar auga 1 533 vaikai, iš kurių – daugiau nei 900 nuo 15 iki 18 metų ir daugiau nei 400 – nuo 10 iki 14 metų amžiaus. Pasak globos ekspertų, būtent paaugliams globėjų trūksta labiausiai.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Šileikytė, UAB „Kūrybiniai komunikacijos sprendimai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą