Gamta ir gyvūnai

Piliečiai visoje Lietuvoje būrėsi į miškų švarinimo talkas – jau trečią kartą vyko miškininkų organizuojama „Miško kuopa“

Rugsėjo 9 d. visoje Lietuvoje vyko tradicinė VĮ Valstybinių miškų urėdijos ir Aplinkos ministerijos organizuojama miškų tvarkymo talka „Miško kuopa“. Talka vyko visuose 26-iuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose.

„Džiaugiamės, kad gražia, tvaria, reikšminga tradicija tapusi visuotinė miškų tvarkymo talka kasmet suburia vis daugiau gamtos švarai ir tausojimui neabejingų piliečių – įvairių profesijų atstovų, bendruomenių, moksleivių. Kasmet iš miškų iškuopiame šimtus tonų įvairių atliekų, tai – miškininkų kasdienybė. Tikimės, kad ši švarinimo iniciatyva, apimanti gamtos saugojimo, tvarkymo ir bendruomeniškumo elementus, paskatins visuomenę neteršti gamtos ir nepalikti šiukšlynų miškuose“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Šiemet „Miško kuopoje“ dalyvavo rekordinis skaičius – apie 1000 – talkininkų ir Lietuvos miškuose bendrai surinko apie 115 tonų šiukšlių. Vien Valstybinių miškų urėdijos Šalčininkų padalinyje, aplink Vilnių, surinkta net 9 tonos šiukšlių – įvairių atliekų ir apie 40 padangų. Iš miškų, kurie po šios dienos tapo gerokai švaresni, surinkta ir bus išvežta buitinės technikos, padangų, kurios gamtoje dūla daugiau nei šimtmetį, plastiko, statybinio laužo, automobilių detalių.

„Džiugu, kad šis jau tradiciniu tapęs renginys kasmet sulaukia vis daugiau miško tvarkytojų ir pagalbininkų. Noriu tikėti, kad sulauksime tokios dienos, kai ši graži iniciatyva išnyks, nes miškai jau nebebus paversti nelegaliais sąvartynais. O šiandien dėkoju tiems, kuriems iš tiesų rūpi mūsų miškų grožis“, – sako aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus. 

Kasmet miškuose surenkama apie 1000 tonų įvairių atliekų. Didžiausią rūpestį miškininkams kelia į miškus verčiamos buitinės bei stambių gabaritų atliekos.

Vietos, kuriose vyko talka, buvo miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiagabaritėmis ar statybinėmis atliekomis.

„Miško kuopa“ jau trečią kartą subūrė gamtą mylinčią visuomenę išvalyti miškus nuo šiukšlių, kurios tampa taršos bei gaisrų židiniais Lietuvos miškuose.

Taip pat vienas iš svarbiausių akcijos tikslų yra šviesti visuomenę apie tvarų ir atsakingą elgesį gamtoje, kadangi kasmet iš miškų išvežami atliekų kiekiai rodo, kad tokių talkų organizavimas ir visuomenės švietimas yra būtinas.

Prie akcijos 2022 m. prisijungė 700 ir per dieną surinko apie 90 tonų įvairių atliekų visoje Lietuvoje: plastiko, padangų, senų baldų, įvairios technikos nuolaužų.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gadliauskaitė, LR aplinkos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą