Studijos - Karjera

Per tūkstantį šalies moksleivių sutelkęs edukacinis projektas „Sumanaus moksleivio akademija 2022-2023“ pasiekė finišą

Birželio pirmą savaitę moksleiviams ir jų mokytojams įteikti Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) septintus metus vykusio edukacinio projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ (SMA) pažymėjimai. „Sumanaus moksleivio akademija“ – tai 9–12 klasių moksleivių pasirinktos mokslo krypties kūrybiško mąstymo bei praktinių įgūdžių lavinimui skirtas projektas, kurio metu su moksleiviais žiniomis dalinasi VDU ŽŪA dėstytojai – geriausi savo sričių specialistai.

Antras projekto lygis – norintiems gilinti žinias

VDU ŽŪA marketingo bei „Sumanaus moksleivio akademijos“ vadybininkė Brigita Medveckienė pasakoja, kad per 2022-2023 mokslo metus projekte dalyvavo 24 bendrojo lavinimo įstaigos, iš jų 6 prisijungė pirmą kartą. Projekto koordinatorė džiaugėsi, kad nuo šių metų moksleiviams galėjo ne tik išbandyti dominančią sritį, susitikti su mokslininkais ir praktikais, bet ir, pasirinkus būsimą karjeros kryptį, gilinti žinias antrame „Sumanaus moksleivio akademijos“ lygyje. Šia galimybe pasinaudojo 9 gimnazijos su 196 moksleiviais. Iš viso projekte dalyvavo ir „Sumanaus moksleivio akademiją“ baigė kiek daugiau nei 1000 moksleivių, juos koordinavo 40 mokytojų.

Antrojo lygio dalyviams, jau žinantiems savo būsimos karjeros kryptį, šis projektas yra puiki galimybė pasitikrinti ir išbandyti profesiją prieš pradedant studijuoti. „Susitikimai su mokslininkais ir praktikais, dominančios srities ekspertais, suteikia dar didesnį pasitikėjimą savo karjeros pasirinkimu ir motyvaciją toliau investuoti savo laiką ir pastangas į tai, kas jums tikrai svarbu“, – apie antro akademijos lygio suteikiamas galimybes kalba projekto vadybininkė B. Medveckienė.

Galimybė išbandyti būsimos karjeros kryptį

VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė neslėpė džiaugsmo, kad šie metai „Sumanaus moksleivio akademijos“ dalyviams davė ypatingai daug – daug galimybių lavinti kūrybiškumą, įdomių užsiėmimų ir užduočių, naujų patirčių, pažinčių ir žinių.

„Labai džiaugiuosi, kad dalyvavote. Tikiuosi, kad „Sumanaus moksleivio akademija“ padėjo atrasti ir išbandyti būsimą studijų ir karjeros kryptį. Dėkoju mokytojams ir VDU Žemės ūkio akademijos dėstytojams, padėjusiems moksleiviams įgyti naujų kompetencijų ir atrasti savo gyvenimo kelią. Visi žinome, kaip svarbu pasirinkti teisingą kryptį, tada galima būti tuo, kuo norisi ir labai paprasta siekti savo gyvenimo

tikslų, kasdienius iššūkius paverčiant galimybėmis“, – pastebėjimais dalijasi VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. A. Miceikienė.

Kanclerė išreiškė viltį, kad tai ne paskutinis susitikimas su „Sumanaus moksleivio akademijos“ dalyviais. „Tikiuosi, kad su moksleiviais dar susitiksime – kaip su kitų metų akademijos dalyviais, VDU ŽŪA pirmakursiais, mokslinių konferencijų dalyviais ar agro sektoriaus ekspertais. Džiaugiamės dideliu susidomėjimu „Sumanaus moksleivio akademija“ ir laukiame kitų susitikimų“, – kalba prof. dr. A. Miceikienė.

Tikisi, kad įgytos žinios bus naudingos studijuojant norimą specialybę Alytaus Jotvingių gimnazijos mokytoja Rasa Zubreckienė projekte su mokiniais dalyvaujanti antrą kartą džiaugiasi mokinių susidomėjimu ir įsitraukimu. „Dalyvaujame antrus metus ir jau pernai mokiniams labai patiko, prieš metus pasiėmę pažymėjimus jie jau klausė, ar galės kitais metais vėl dalyvauti. Ir nauji mokiniai labai noriai prisijungė. Moksleiviai supranta, kad „Sumanaus moksleivio akademijos“ dalyviai įgyja naujų patirčių, akademinių žinių, iš arčiau susipažįsta su akademine veikla ir agrosektoriaus galimybėmis. Miesto vaikams agrosektorius – tolima ir nepažįstama sritis“, – pastebi R. Zubreckienė.

„Tokie užsiėmimai padeda moksleiviams įgyti naujų žinių, suteikia galimybę visapusiškai tobulėti, susitikti su akademikais, pamatyti visai kitą dėstymo ir žinių pateikimo lygį. Moksleiviams tai labai naudinga“, – apie projekto teikiamas naudas kalba Nijolė Valentukonienė, projekto metu lydėjusi moksleivius iš Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos.

Po pažymėjimų įteikimo kalbinti moksleiviai džiaugėsi turėję galimybę susipažinti su agrosektoriumi iš arti. „Džiaugiuosi, kad mano klasė išbandė „Sumanaus moksleivio akademiją“. Tai padėjo praplėsti akiratį, sužinoti naujų dalykų. Buvo įdomu pamatyti, ką veikia dominančių profesijų atstovai, susipažinti su jais”, – įspūdžiais dalijasi projekto dalyvė Gabija iš Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos. Nedas iš Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos džiaugiasi projekto metu įgytomis žiniomis ir tikisi, kad jos bus naudingos studijuojant norimą specialybę.

Mokytojams – specialus turinys ir kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai

Projekto vadybininkė B. Medveckienė atkreipia dėmesį, kad, nors didžiausias dėmesys skiriamas moksleiviams, bet projektas naudingas ir jame dalyvaujantiems mokytojams. Pedagogų teigimu, tai šalyje masiškiausias ir tvariausias aukštesniųjų klasių moksleiviams skirtas projektas, kurio metu besirenkantiesiems karjeros kelią suteikiamos galimybės akademinėje aplinkoje įgyti naujų žinių bei įgūdžių, išbandyti perspektyvias, į ateitį orientuotas profesijas.

„Mokytojai kartu su moksleiviams susipažįsta su žemės ūkio sektoriaus aktualijomis, naujausiomis tendencijomis ir ateities prognozėmis, jiems skiriamas specialus teminis seminaras. Džiaugiamės aktyviai į projekto veiklas įsitraukiančiais pedagogais, jų susidomėjimu. Per baigiamąjį susitikimą moksleiviams įteikti 20 ak. val. programos įvykdymo, o mokytojams – 20 ak. val. kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai“, – apie tiesioginę naudą ne tik moksleiviams, bet ir pedagogams kalba B. Medveckienė.

B. Medveckienė pasakoja, kad ši iniciatyva pradėta vystyti dabartiniame VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakultete, prieš septynerius metus jame įsteigus pirmąją šalyje moksleivių verslumo klasę. Vaikų kūrybinis mąstymas ir praktiniai įgūdžiai lavinti remiantis tarptautinėje praktikoje pripažintomis metodikomis. Šios koncepcijos, pasak B. Medveckienės, laikomasi iki šiol, tačiau pats projektas masiškumu bei turinio įvairove išaugęs keliolika kartų.

2022-2023 m. m. projektą „Sumanaus moksleivio akademija“ baigė daugiau kaip 1000 moksleivių, 24 ugdymo įstaigos:

· Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija

· Alytaus Jotvingių gimnazija

· Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija

· Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija

· Kauno Maironio universitetinė gimnazija

· Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla

· Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija

· Kauno technologijų mokymo centras

· Kauno Veršvų gimnazija

· Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija

· Kėdainių šviesioji gimnazija

· Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija

· Mažeikių r. Sedos Vytauto Mačernio gimnazija

· Mažeikių r. Viekšnių gimnazija

· Panevėžio „Minties“ gimnazija

· Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija

· Plungės r. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija

· Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija

· Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos

· Šiaulių Salduvės progimnazija

· Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija

· Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija

· Šilutės pirmoji gimnazija

· VDU Ugnės Karvelis gimnazija

Pranešimą paskelbė: Elena Bagdonavičiūtė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą