Studijos - Karjera

Per Prezidento vizitą Panevėžio regione – dėmesys vaikų vienodo starto galimybėms

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį kartu su komanda dirbo Panevėžio regione. Lankydamasis Biržuose ir Pasvalyje šalies vadovas daugiausia dėmesio skyrė ankstyvajam ugdymui, kuris kiekvienam Lietuvos vaikui suteiktų vienodo starto galimybes. Taip pat Prezidentas aiškinosi, kaip regione įgyvendinamas įtraukusis ugdymas, kaip ruošiamasi užtikrinti ugdymą tebesitęsiančios COVID-19 pandemijos sąlygomis.

Vizito pradžioje Prezidentas susitiko su šešių Panevėžio regiono savivaldybių – Biržų, Kupiškio, Pasvalio ir Rokiškio rajonų bei Panevėžio miesto ir rajono – vadovais. Susitikime buvo aptarti klausimai dėl ES naujojo finansavimo laikotarpio nacionalinių taisyklių, ES fondų teikiamų galimybių mažinti regioninę atskirtį Lietuvoje, prioritetinių infrastruktūros projektų regiono savivaldybėse, psichologų trūkumo regiono švietimo įstaigose.

Susitikime su regiono savivaldybių švietimo skyrių atstovais, ugdymo ir švietimo įstaigų vadovais, tėvų asociacijų atstovais Prezidentas domėjosi, kaip regione užtikrinamas kokybiškas ankstyvasis ugdymas, kuris kiekvienam vaikui turi suteikti vienodo starto galimybes. Su pedagoginių ir psichologinių tarnybų atstovais, specialiaisiais pedagogais ir tėvų asociacijų atstovais Prezidentas diskutavo apie įtraukiojo ugdymo regione įgyvendinimą.

„Mažesniuose Lietuvos miestuose ar socialinių iššūkių patiriančiose šeimose gyvenantys vaikai dažnai turi prastesnes galimybes siekti gerų mokslo rezultatų. Tą lemia nevienodos ankstyvojo ugdymo galimybės. Todėl jau artimiausiu metu pateiksiu siūlymus reikšmingam ir ilgalaikiam mokymo kokybės gerinimui“, – susitikime sakė šalies vadovas.

Prezidento patarėjai vizito metu domėjosi savivaldybių jaunimo politika, jaunimui teikiamomis paslaugomis, užimtumo situacija, socialine įtrauktimi, jaunimo socialiniais ir ekonominiais poreikiais bei jaunimo pasiūlymais viešajai politikai. Šias temas Prezidento komandos nariai aptarė su regiono savivaldybių jaunimo reikalų tarybų atstovais, jaunimo politikos koordinatoriais bei Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komanda.

Prezidento komanda trečiadienį taip pat lankėsi Giedrikų šeimos ekologiniame ūkyje, kuris tapo įkvepiančiu tvaraus ūkininkavimo pavyzdžiu. Patarėjai vizito metu domėjosi, kaip šio ūkio pavyzdys leistų stiprinti ir transformuoti žemės ūkio sektorių į tvarų, aplinkai palankų ir socialiai teisingą.

Prezidento patarėjai iš Nacionalinio saugumo grupės trečiadienį dalyvavo susitikimuose su regiono Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo valdyba ir pavaldžiomis tarnybomis bei apskrities ir rajonų policijos komisarais. Patarėjai iš Teisės grupės buvo susitikę su Biržų teismo rūmų teisėjais, o Švietimo ir kultūros grupės komanda aktualius klausimus aptarė su mokyklų ir profesinių mokyklų vadovais, savivaldybių švietimo skyrių atstovais, kultūros paveldo specialistais, regiono dvarų savininkais.

Valstybės pažinimo centro edukatoriai Biržų pilyje surengė užsiėmimus jauniesiems biržiečiams apie valstybę, pilietiškumą ir Prezidento instituciją.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė Biržuose aplankė Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą, susitiko su Biržų „Carito“ atstovais.

Tai šeštoji tokia šalies vadovo ir jo komandos darbo diena, skirta stiprinti centrinės ir regioninės valdžios dialogui bei įsigilinti į šiam regionui kylančius iššūkius. Valstybės vadovas su komanda jau dirbo Utenos, Telšių, Marijampolės ir Šiaulių regionuose, taip pat karantino sąlygomis nuotoliniu būdu dalyvavo susitikimuose su Klaipėdos regiono atstovais.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Šalkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą