Laisvalaikis

Pavėžėjai papasakojo, kur pramogauja keleiviai, ir kokių keistenybių kartais paliekama automobiliuose

Kas geriausiai žino, kur linksmintis traukia dauguma žmonių? Žinoma, pavėžėjai. Būtent jiems dažniausiai tenka pristatyti pramogautojus iš vieno taško į kitą, nuvežti į linksmybių epicentrą, o neretai ir išduoti aktyviausias susibūrimo vietas. Didžiausia Europos pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“, apibendrindama besibaigiančius metus, atskleidė, kurios lokacijos populiariausios keleivių tarpe ne tik paprastomis, bet ir šventinėmis dienomis, bei pasidalino, kokių radinių šiemet padovanojo išsiblaškę keliautojai.

Pavėžėjų paslaugos labiausiai praverčia keliautojams ir pramogautojams

Tarp populiariausių 2019 m. destinacijų kone visose „Bolt“ paslaugas teikiančiose valstybėse – autobusų ir traukinių stotys bei oro uostai, sulaukiančios ne tik vietos žmonių, bet ir keliautojų dėmesio. Paprastai pozicija žemiau atsiduria didmiesčių centras ir kitos traukos vietos, pavyzdžiui: Latvijoje – senamiestyje esantis laikrodis „Laima“, Estijoje – Senamiesčio centrinė dalis.

„Kalbant apie Lietuvą, dažniausiu kelionės tikslu tapo Vilniaus oro uostas. Antroje vietoje pagal populiarumą atsidūrė pagrindinė sostinės barų ir pasilinksminimo lokacija – Islandijos gatvė. Čia ieškoti pramogų, šokių ar tiesiog smagių vakarėlių, pasak pavėžėjų, skuba ne tik sostinės gyventojai, bet ir miesto aplankyti atvykę užsieniečiai. Laipteliu žemiau yra Vilniaus autobusų stotis“, – mūsų šalies situaciją komentuoja „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius.

Išskirtinė Naujųjų metų naktis: kurios šalys švenčia stipriausiai?

„Bolt“ statistikos sąraše atskirą vietą užima Naujų metų išvakarės – tądien pavėžėjai sulaukia kur kas aktyvesnio keliautojų susidomėjimo. Ir ne kur kitur, o į populiariausias miestų pasilinksminimo vietas. Tikėtina, jog ir šiemet pasilinksminimo vietos Naujųjų išvakarėse išliks panašios, todėl ten nuvykę tikrai nesijausite vieniši.

Tradiciškai šventinį vakarą daugumoje Europos miestų, kuriose veikia ši pavėžėjimo paslauga, traukiama į miestų centrą. Tarp populiariausių lokacijų kaimyninėse valstybėse – pagrindinės miestų gatvės: Latvijoje – Rygos Alojos centrinė gatvė, Estijoje – Talino senasis miestas.

Tuo tarpu Lietuvoje palydėti 2018 metų keleiviai su „Bolt“ daugiausiai vyko į jau minėtąją sostinės Islandijos gatvę, vieną pagrindinių – Kudirkos – aikštę, muzikinius klubus „Loftas“, „Kablys“ ir „Peronas“, taip pat didelio populiarumo sulaukė Kauno piliavietė ir centrinės laikinosios sostinės gatvės. Pastarosios Kauno lokacijos drąsiai varžosi populiarumu su sostinėje esančiomis. Štai kaip atrodo TOP 10 lietuviškų stotelių sąrašas:

  • Vilniaus m. Islandijos g.;
  • Kauno m. pilis;
  • Kauno m. Mindaugo tiltas;
  • Kauno m. Senamiestis;
  • Vilniaus m. traukinių stoties barai;
  • Vilniaus m. muzikinis klubas „Kablys“;
  • Vilniaus m. muzikinis klubas „Loftas“;
  • Vilniaus m. Kudirkos aikštė;
  • Vilniaus m. Vilniaus g.;
  • Vilniaus m. Stiklių g.

Komandos „Bolt“ analitikai sudarė ir smarkiausiai vakarojusių miestų sąrašą – duomenys rinkti pagal bendrą važiavimų skaičių kiekvienoje šalyje nuo 2018 m. gruodžio 31 iki 2019 m. sausio 1d. Taigi, tai 48 valandų vakarėlių liūtų sąrašas, kuriame garbinga pirmoji vieta atitenka Prancūzijai, antroji Estijai, trečioji Latvijai, ketvirtoji Slovakijai, na, o mes, lietuvaičiai, tarp 15 atrinktųjų užimame penktąją vietą.

Tarp įsimintinų istorijų – pavėžėjų rasti daiktai ir bandymas atsiskaityti loterijos bilietais

Pavėžėjų darbas, kaip pasakoja A. Pacevičius, ne visuomet būna lengvas, tačiau ir čia galima patirti smagių nuotykių. Kone daugiausiai šypsenų šios paslaugos tiekėjams sukelia paliekami keleivių daiktai. Praėjusiais metais pavėžėjai visose šalyse fiksavo veikiausiai netyčia paliktus maisto produktus, buitinius rakandus ar asmeninio naudojimo prietaisus. Tarp daugiausiai juoką kėlusių atsidūrė mikro bangų krosnelė, vibratorius, keli kilogramai šašlykų, ar dovanų dėžė su viduje verkti pradėjusia lėle.

„Lietuvoje turėjome tokį atvejį, kuomet kelionės pabaigoje keleivis suprato neturįs grynųjų pinigų, nors užsisakinėdamas paslaugą, nurodė, jog atsiskaitys būtent taip. Mėgindamas suktis iš padėties, pavėžėjui jis pasiūlė piniginėje saugomus laimingus loterijos bilietus. Kadangi laimėjimas buvo tikras, vairuotojas su sąlyga sutiko ir situacija išsisprendė ne tik taikiai, bet ir kūrybiškai“, – tikra istorija pasidalijo „Bolt“ vadovas Lietuvoje.

 

Apie „Bolt“ 

„Bolt“, anksčiau žinoma kaip „Taxify“, yra pirmaujanti Europos pavėžėjimo platforma, leidžianti mieste keliauti paprasčiau, greičiau ir patikimiau.  

Markuso Villigo įkurta įmonė veiklą pradėjo 2013-aisiais. Nuo to laiko „Bolt“ yra viena greičiausiai augančių pavėžėjimo platformų Europoje ir Afrikoje. Tarp jos investuotojų: „Daimler“, „Didi Chuxing“, „Korelya Capital“ ir vienas „TransferWise“ bendraįkūrėjų Taavetas Hinrikus.  

„Bolt“ aptarnauja daugiau kaip 30 milijonus klientų daugiau kaip 35 šalių visame pasaulyje. www.bolt.eu 

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą