Namai

Patarimai renkantis patalynės užvalkalus

Šiomis dienomis patalynės užvalkalų pasirinkimas toks platus, jog išties sunku išsirinkti labiausiai patinkančius ir tinkančius. Vis gi, pasirinkti reikia. Pateiksime keletą aspektų, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį renkantis užvalkalus patalynei.

Dizainas. Patalynės užvalkalų išvaizda, spalvos – tai pirmi dalykai, į kuriuos atkreipiame dėmesį. Verta žinoti, jog renkantis užvalkalus, kuriuos naudosite retomis progomis, galima atkreipti dėmesį ir į ryškesnes ar tamsesnes, kontrastingas  spalvas. Tačiau kasdieninio naudojimo patalynę rinkitės pastelinių spalvų. Jos padės nurimti po sunkios darbo dienos ir mėgautis ramiu miegu. Mėgstantiems nepriekaištingą  aplinkos  harmoniją, patariama patalynės užvalkalus derinti prie miegamojo interjero spalvų.

Patalynės užvalkalų komplektavimas. Prieš pirkdami patalynės užvalkalų komplektą,  būtinai išsisaiškinkite kokios dalys yra įtrauktos į jį. Bene dažniausiai siūloma antklodės užvalkalo ir pagalvės užvalkalo komplektas. Tačiau dažnai galima rasti su dviem pagalvėmis ar su paklode sukomplektuotų patalynės užvalkalų pasiūlymų. Sakykim, internetinėje parduotuvėje MiegoManija.lt patalynės užvalkalai komplektuojami taip: viengulis komplektas – su viena pagalve, dvigulis – su dviem. Tai išties patogu ir apgalvota. Jums teliks priderinti tinkančią paklodę.

Patalynės užvalkalų audinio rūšis. Audiniai, kurie naudojami patalynės siuvimui, gali būti labai įvairūs: batistas, šilkas, drobė, flanelė, satinas ir kt. Verta žinoti, jog batisto ir šilko patalynė dažniausiai pasirenkama retomis progomis naudojamai patalynei apvilkti. Šilkas rečiau naudojamas dės savo aukštos kainos, o batistas yra ne itin tvirta medžiaga, nors ir puikiai derinanti kainos ir estetinės išvaizdos santykį. Flanelė pasirenkama dažniausiai vaikiškiems patalynės užvalkalams arba esant šaltajam metų sezonui. Ši medžiaga tikrai puikiai sušildys, tačiau turi vieną trūkumą – dažniau skalbiant susidaro medžiagos gumuliukai.

Bene tinkamiausia medžiaga patalynės užvalkalams, kuri atitinka visus norimus reikalavimus – satinas. Jis ne tik puikiai atrodo, bet ir  yra lengvai skalbiamas bei lyginamas. Satino patalynės užvalkalai yra lengvi ir itin atsparūs blukimui. Satino audinys specialios technologijos pagalba yra labai švelnus ir šiek tiek blizgus. Tai suteikia patogumo ir, tuo pačiu, prabangos jausmą.

Jūsų biudžetas. Panaršę po internetinių parduotuvių puslapius, tikriausiai, aptiksite, jog patalynės užvalkalų kaina labai skirtinga: nuo kelių iki keliasdešimties eurų. Pirmiausia, ką turėtumėte padaryti prieš renkantis patalynės užvalkalus – iš anksto nustatyti kainą, kurią skirsite šiam pirkiniui. Tuomet paieškos taps daug lengvesnės ir nereiks blaškytis tarp įvairiausių pasiūlymų. Norime pabrėžti, jog patalynės užvalkalai tikrai nėra kasdieninis pirkinys, be to, įtakoja jūsų poilsio kokybę, tad investuoti šiek tiek daugiau išties verta. Jeigu pagal savo suplanuotą biudžetą sunkiai randate patalynės komplektą, pabandykite jį sukomplektuoti iš atskirų detalių. Sakykim, brangesnių antklodės ir pagalvės užvalkalų ir pigesnių paklodžių. Be to, turėtumėte žinoti, jog internetu visuomet nusipirksite pigiau nei fizinėse parduotuvėse ar salonuose.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą