Laisvalaikis

Paskutinį spalio šeštadienį atsiskleis senovinių ratuočių paslaptys

Artėjant Helovinui, Automuziejus į šią šventę nori pažvelgti iš naujos perspektyvos ir atskleisti ne iš piršto laužtas, o tikras istorijas, kurios nukels į tuos laikus kai inžinerijos ir dizaino genijai dar buvo monarchų vairuotojais, kai aistra glamūrui sujungdavo skirtingų pasaulių asmenybes, kai automobiliai slėpdavo šeimininkų paslaptis ir kainavo dvarus.

Kokias paslaptis atskleisime?

Spalio 28 dieną kviečiame į kitokią kelionę po istorinių automobilių muziejų. Esame parengę ne vieną intriguojančią, detektyvo vertą istoriją. Lankytojai išgirs kokį laišką garsieji gansteriai Boni ir Klaidas parašė Henry Fordui, koks ir kuo ypatingas buvo Al Kaponės automobilis, kas bendro tarp muziejuje eksponuojamo „Buick D54“ ir tragiško likimo prancūzų aktorės Mary Trentinjan. Papasakosime kokias paslaptis slepia Lietuvos prezidentų automobiliai ir kokiose keisčiausiose laiko kapsulėse ne vieną dešimtmetį slėpėsi kai kurie muziejaus ratuočiai, kol tapo tviskančiais ir išdailintais eksponatais.

Ko neįtarė net Artūras Konanas Doilis?

Muziejaus ekspozicijoje yra ne vienas istorinių automobilių modelis, kuriuo kadaise puikavosi ne tik galingiausi pasaulio monarchai, žymiausi menininkai bet ir garsiausi nusikaltėliai. Vienas tokių išskirtinių eksponatų – prabangus „Delaunay-Bellevile“. Jį dievino Rusijos imperatorius Nikolajus II, Ispanijos karalius Alfonsas III bei rašytojo Artūro Konano Doilio vairuotojas Žiulis Bonnotas. Pats Konanas Doilis net neįtarė, kad jo vairuotojas yra vienas labiausiai ieškomų nusikaltėlių Prancūzijoje. Jo suburta ratuota gauja plėšė bankus vairuodama būtent šį elegantišką ratuotį. Muziejaus lankytojams atskleisime daugiau šios ir kitų istorijų detalių, lydėjusių prabangaus prancūzų automobilio aukso amžių.

Išskirtinės patirtys vaikams

Šeštadienį mažieji muziejaus lankytojai tikrai nenuobodžiaus. Vaikams įrengtoje Helovino erdvėje veiks moliūgėlių dirbtuvės, kur kiekvienas galės pasigaminti sau šventinę dekoraciją. Čia svečiuosis ir ypatingas eksponatas – senovinis, nerestauruotas „Steyer 50“, paverstas draugišku vaikams vaiduokliu. Lankytojai galės išbandyti automobilio saloną, pasukioti vairą ir savo akimis pamatyti kaip atrodo būsimi tviskantys ekspozicijos grynuoliai. Vyks keturios nemokamos ekskursijos po paslaptingiausius eksponatus su gidais.

Muziejaus darbo laikas – nuo 10.00 iki 19.00 val. Įėjimas su bilietais. Nemokamos ekskursijos vyks nuo 12.00 iki 17.30 val.

Kontaktai:

Jolanta Masiulienė

Rinkodaros vadovė

jolanta@automuziejus.lt, mob. 8 615 19003

Pranešimą paskelbė: Raimonda Cukurienė, VšĮ Technikos istorijos

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą