Studijos - Karjera

Paskutinės vasaros savaitės poilsį studentai iškeitė į pokalbių robotų kūrimą ir simuliacinį įmonės valdymą

Rugpjūčio 26-28 dienomis studentai iš penkių didžiųjų Lietuvos universitetų jėgas išbandė pirmaujančios pasaulyje programinės įrangos gamintojos SAP surengtoje vasaros akademijoje „SAP Next-Gen Baltics 2019“.

Tai pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, kurio metu 30 atrinktų studentų varžėsi praktiniuose mąstymo modeliavimo (angl. Design Thinking), verslo analitikos (angl. Business Analytics), sistemos mokymosi (angl. Machine Learning) ir verslo valdymo programos SAP S/4HANA simuliacinio žaidimo užsiėmimuose. Mišrias komandas sudarė bakalauro, magistro ir doktorantūros studentai iš Vilniaus universiteto (VU), Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU), Kauno technologijos universiteto (KTU), ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) ir Klaipėdos universiteto (KU). Dalis jų aukštosiose mokyklose yra pasirinkę IT kryptis, kiti studijuoja verslo, inovacijų, industrinių technologijų vadybą, bioinformatiką, taikomąją chemiją, ekonometriką, statistiką, finansus, laivų ir uostų inžineriją bei kitas studijų programas.

„Čia, aukštai virš Vilniaus stogų, ieškodami naujų galimybių ir atrasdami naujas technologijas, dirbome kartu su komandos nariais, orientuotais į naųjų technologijų ir verslo plėtrą. Ačiū SAP už suteiktą galimybę – tai skatina dar labiau siekti užsibrėžtų profesinės karjeros tikslų“, – savo patirtimi LinkedIn socialinėje paskyroje dalijosi renginio dalyvė Agnė Preidytė, VU Ekonomikos ir Verslo vadybos fakulteto Verslo operacijų valdymo programos magistrantė.

 „SAP Next-Gen Baltics 2019“ dėstytojai – SAP ekspertai iš Suomijos ir Danijos – didžiausią dėmesį skyrė praktiniams užsiėmimams bei komandiniam darbui. Vasaros akademijos dalyviai analizavo ir sprendė realiais verslo atvejais paremtas užduotis: naudodami SAP Build įrankį kūrė mąstymo modeliavimo prototipus, pasitelkdami SAP Conversational AI platformą modeliavo dirbtinio intelekto pokalbių robotus, o SAP S/4HANA simuliaciniame žaidime valdė įmonės verslo procesus ir varžėsi, kas sugeneruos didesnį pelną.

 „Smagu, kad kiti kolegos pripažino mūsų komandos sukurtą rezultatą kaip šios rungties nugalėtoją, ačiū jiems. Vos per vieną valandą turėjome galimybę sukurti funkcionalų pokalbių robotą „Facebook“ puslapiui ar kitam pritaikymui, net nepanaudojant programavimo žinių”, – renginio įspūdžiais dalinosi nugalėjusios komandos narys Mantas Lukauskas, KTU Informatikos programos doktorantas.

 „Džiaugiamės puikiai pavykusiu pirmuoju renginiu Lietuvoje, ir matome, kiek daug aktyvių bei motyvuotų studentų ieško galimybių įgyti naujų žinių, praplėsti savo profesinius ryšius bei susipažinti su potencialiais darbdaviais. Todėl į šį renginį pakvietėme ir SAP klientą – „Maxima Grupės“ įmonę „Franmax“  bei SAP partnerius – „InnoForce“ ir „Smart Future Now“, kurie papasakojo apie savo veiklą ir vykdomus projektus bei pakvietė aktyviausius studentus pratęsti bendravimą po renginio“, –  sakė SAP Lietuva pardavimo vadovas Kęstutis Kasakaitis.

„SAP Next-Gen Baltics“ ateities specialistams skirta iniciatyva yra ilgalaikės SAP bendradarbiavimo su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis programos dalis. Tarptautiniam SAP universitetų aljansui (angl. SAP University Alliances), jungiančiam daugiau nei 3 700 mokymo institucijų iš 116 pasaulio valstybių, priklauso pirmuoju jos nariu Lietuvoje tapęs Vilniaus Universitetas, o daugiau nei tūkstantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų kasmet verslo valdymo įgūdžius tobulina naudodami SAP technologijas.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą