Studijos - Karjera

Paskelbti STT inicijuoto fotografijos konkurso „Skaidrumo objektyvas“ nugalėtojai

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) inicijuotame fotografijos konkurse „Skaidrumo objektyvas“ paskelbti nugalėtojai dvejose amžiaus kategorijose. Pirmoje amžiaus grupėje (15–19 metų) nugalėjo Nedas Narutavičius iš Akmenės rajono, o antroje amžiaus grupėje (20–25 metų)Samanta Pamarnackaitė iš Panevėžio. 

Fotografijos konkursas „Skaidrumo objektyvas“ buvo skirtas jaunimui. STT kvietė pasitelkiant kūrybinį mąstymą ieškoti savitų požiūrių į įvairius šalies įvykius ir procesus, į mokyklos bei universiteto kasdienybę. Organizuojant tokio pobūdžio konkursus siekiama formuoti jaunimo vertybines antikorupcines nuostatas, skatinti pilietiškumą bei aktyvų domėjimąsi savo, kaip piliečio vaidmeniu valstybėje, gilinti supratimą apie esminius skaidrumo principus.

Visas nugalėtojų sąrašas:

 I AMŽIAUS GRUPĖ (15–19 metų)

  • I vieta – Nedas Narutavičius „Dėkingumo galia“ (Akmenės rajono Akmenės gimnazija).
  • II vieta – Rokas Gatelis „Šviesa ir šešėlis“ (Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija).
  • III vieta – Gabija Kavaliauskaitė „Niekingas sandoris, niekingos pasekmės“ (Šiaulių Didždvario gimnazija).

II AMŽIAUS GRUPĖ (20–25 metų)

  • I vieta – Samanta Pamarnackaitė „Estafetė“ (Panevėžio Jaunuolių dienos centras).
  • II vieta dalijasi:

Darijana Vilimaitė „Korupcijai NE!“ (Šiaulių valstybinė kolegija).

Laura Matiukaitė „Skaidrumo objektyvas“ (Kauno Kolpingo Kolegija).

Su nugalėtojų darbais galite susipažinti čia.

„Antikorupcinio sąmoningumo didinimas bei vertybinių nuostatų formavimas tarp jaunų žmonių yra vienas iš esminių STT siekių. Šis ir panašūs projektai suteikia galimybę jaunimui kūrybiškai pažvelgti į rimtas problemas – ieškodami kontrasto tarp korupcijos ir skaidrumo, sąžiningo ir nesąžiningo elgesio  tiek valstybės, tiek ir kasdienės aplinkos kontekste, konkurso dalyviai neabejotinai atranda savo poziciją ir principingą požiūrį“, – sakė konkurso komisijos pirmininkas, STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas Benas Aldakauskas.

„Susidurti su moralės klausimais visada svarbu, o ypač vaikystėje, net ir tokiame lygyje: gerai – blogai. Tik pasigilinus į specifinius klausimus, pabandžius praktiškai ir kūrybiškai ieškoti sprendimų, galima tikėtis gilesnio suvokimo. Manau, kad tokią iniciatyvą reiktų tęsti“, – apie įvykusį konkursą kalbėjo Vilniaus dailės akademijos profesorius Alvydas Lukys.

Nugalėtojus rinko komisijos nariai iš STT, Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Vilniaus dailės akademijos ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos. Geriausių darbų autoriams bus įteikti STT diplomai, Lietuvos fotomenininkų sąjungos įsteigti prizai – žinomų fotomenininkų fotografijos albumai bei metraščiai, o abejose amžiaus grupėse pirmą vietą pelniusiems jaunuoliams bus įteikti ir momentiniai fotoaparatai. Šio konkurso nugalėtojų nuotraukos bus naudojamos pristatant STT veiklą antikorupcinio sąmoningumo didinimo kontekste.

Pranešimą paskelbė: Renata Keblienė, Specialiųjų tyrimų tarnyba

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą