Studijos - Karjera

Paskelbti 2019 metų nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Gegužės 10 dieną LR Teisingumo ministerijoje apdovanoti 2019 metų nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai.

Jau ketvirtą kartą surengtoje olimpiadoje dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius. Pirmame olimpiados etape dalyvavo virš 1000 moksleivių iš 85 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Į finalą pateko 270 moksleivių iš 60 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų.

Organizatorius ypač džiugina augantis moksleivių aktyvumas. „Kiekvienais metais pastebime vis didesnį moksleivių susidomėjimą šiuo renginiu, kai kurie moksleiviai kasmet dalyvauja jau nuo 9 klasės. Jei ankstesniais metais būdavo aktyvesni 9-10 klasių moksleiviai, tai šiemet panašus moksleivių skaičius dalyvauja 11-12 klasių kategorijoje. Tikėkime, kad jau užaugo nauja karta, kuri supranta teisės žinių reikalingumą“, – sakė Mykolo Romerio teisės mokyklos prodekanė, olimpiados koordinatorė Inga Mickevičiūtė.

„Teisės žinių turintis žmogus – drąsus, laisvas ir aktyvus, – sako teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė. – Susidūręs su neteisybe jis nesigūžia kamputyje, o žino, kaip ginti savo teises. Šie žmonės yra tvirtos valstybės pagrindas, o nacionalinė moksleivių teisnių žinių olimpiada tokiais ir skatina užaugti. Džiaugiuosi, kad jau ketvirtus metus galime prisidėti prie olimpiados organizavimo ir kartu ugdyti žingeidų, teisiškai išprususį jaunimą“.

2019 metais prie olimpiados partnerių prisijungė Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Pasak Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktoriaus pavaduotojos Danguolės Morkūnienės, asmens duomenų apsaugos priežiūros institucijai labai svarbi ši partnerystė: „Asmens duomenų ir privatumo apsauga ir pamatinės žmogaus teisės yra labai glaudžiai susijusios su teise ir neatsiejamos nuo technologinio progreso. Tai sritis, kurią pravartu išmanyti šiuolaikiniam jaunam žmogui, vis daugiau laiko praleidžiančiam skaitmeninėje erdvėje, kurioje, kaip ir realiame gyvenime, turi būti paisoma tam tikrų taisyklių ir normų, kad visi būtume saugus ir orūs“, – sako D. Morkūnienė. 

Šiemet į testą organizatoriai įtraukė ne tik klausimus, kaip teisiškai reiktų elgtis kasdienėse gyvenimo situacijose, bet ir apie asmens duomenų apsaugą, korupciją, rinkimus. Šių metų olimpiados akcentas – teisė ir technologijos. Kaip teigė Mykolo Romerio teisės mokyklos dekanė profesorė dr. Lyra Jakulevičienė, teisė ir technologijos XXI amžiuje yra glaudžiai susiję: „Šiuolaikinė visuomenė naudoja daug technologijų, veikia interneto erdvėje. Technologijos vis dažniau padeda siekti teisingumo, keičia pačią teisininko profesiją ir jos perspektyvas ateityje.“

Pasak I. Mickevičiūtės, daugiausia sunkumų moksleiviams kilo atsakinėjant į klausimus apie korupciją, duomenų apsaugą, pilietybę, daugiausia teisingų teisingų atsakymų – apie Europos Sąjungą, Konstituciją, ir… kriptovaliutą.

9-10 klasių grupėje I vietos nugalėtoja pirmą kartą tapo mergina – Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos moksleivė Kristina Valkiūnaitė. 11-12 klasių I-osios vietos nugalėtoju pripažintas Vilniaus licėjaus moksleivis Justas Dijokas.

Olimpiadą rengia Mykolo Romerio teisės mokykla kartu su Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija bei Lietuvos advokatūra. Vertingus pagrindinius prizus nugalėtojams įsteigė advokatų kontora „Eversheds Saladžius” (tarptautinės advokatų kontoros „Eversheds Sutherland“ narė) ir Europos komisijos atstovybė Lietuvoje. Šią iniciatyvą palaiko Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Ugdymo plėtotės centras, visos svarbiausios Lietuvos teisinės institucijos: Nacionalinė teismų administracija, Lietuvos antstolių rūmai, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba. Nauju projekto partneriu tapo Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą