Gamta ir gyvūnai

Pasipriešinęs teisėtiems aplinkos apsaugos pareigūno reikalavimas pažeidėjas buvo sutramdytas

Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos pareigūnai gavo pranešimą, kad vieno kaimo kieme deginamos atliekos, todėl gyvenvietėje jaučiasi stiprūs, nemalonūs kvapai. Sureagavus aplinkosaugininkams, mėginant užgesinti deginamas atliekas, vienas iš pareigūnų buvo užpultas.

Pareigūnai, nuvykę į nurodytą vietą, pastebėjo gerai žinomus asmenis V. S. ir A. D., vartojančius alkoholinius gėrimus, o metalinėje statinėje deginančius neaiškias atliekas. Ore jautėsi deginamos gumos ir plastikui būdingas kvapas.

Pareigūnams pareikalavus nedelsiant užgesinti deginamas atliekas, asmenys atsisakė tai padaryti ir toliau vartojo alkoholinius gėrimus. Kaip vėliau paaiškėjo, buvo deginami automobilių laidai bandant išgryninti varį.

Paaiškinimas, kad bet koks pareigūno reikalavimų nevykdymas užtraukia administracinę atsakomybę, asmenims sukėlė juoką. V. S. kauptuku į metalinę statinę grūdo deginamas atliekas ir darėsi vis agresyvesnis ir neprognozuojamas.

Kad situacija būtų kuo greičiau suvaldyta, kreiptasi į Bendrąjį pagalbos centrą dėl policijos pareigūnų pagalbos. Kadangi pirmasis pažeidėjas V. S. po pokalbio su Bendruoju pagalbos centru tapo dar agresyvesnis, pareigūnai jį įspėjo, kad už teisėtų reikalavimų nevykdymą gali būti panaudotos specialiosios priemonės dujos ir antrankiai. Pareigūnui  pabandžius užgesinti svylančias atliekas vyriškis jį puolė.  Pareigūnui teko panaudoti savigynos veiksmus ir asmeniui uždėti antrankius.

Dėl įvykio informuota policija, pradėtas tyrimas. Asmenys turės atsakyti už savo veiksmus ir teisėtų reikalavimų nevykdymą. Taip pat bus skaičiuojama gamtai padaryta žala. 

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą