Studijos - Karjera

Pasaulinis universitetų reitingas: Vilniaus universitetas išlieka geriausiųjų 500-uke

Kasmet skelbiamuose pasauliniuose aukštųjų mokyklų reitinguose „QS World University Rankings 2019“ Vilniaus universitetas (VU) ir toliau užima aukščiausią poziciją tarp Lietuvos universitetų. Vienintelis šalyje į geriausiųjų 500-uką patenkantis universitetas šiemet sudarytame reitinge užima 488 vietą.

Nors bendra pozicija yra žemesnė negu praėjusiais metais (pernai VU įvertintas 401–410 vieta), reikšmingai gerėjo rodikliai moksliškumo ir tarptautiškumo srityse. Tarp geriausiai VU vertinamų kategorijų – reputacija tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų santykis bei akademinė reputacija.

„Gerėjantys rodikliai moksliškumo ir tarptautiškumo srityse rodo, kad pasirinkta strateginė kryptis yra teisinga ir ilguoju laikotarpiu matysime dar geresnius rezultatus. Nepaisydami pastebimų kasmetinių svyravimų bendroje pozicijoje, ir toliau didžiausią dėmesį teiksime mokslinių darbų kokybei, jų sklaidai ir tarptautiškumui stiprinti, taip pat aukštai studijų kokybei palaikyti, tačiau tam reikalingos ir papildomos valstybės investicijos“, – sakė VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Rektoriaus teigimu, šių metų reitingavimas tapo iššūkiu visiems Europos universitetams dėl neseniai įsigaliojusių duomenų apsaugos taisyklių, kurios apsunkino duomenų surinkimą iš darbdavių. Tai lėmė didelio skaičiaus pasaulio universitetų pozicijų pokyčius – reitinge žemesnes vietas nei pernai šiemet užima apie pusė visų reitinguotų universitetų, žemesnėmis ar nepakitusiomis pozicijomis įvertinti visi Lietuvos universitetai.

Tačiau tuo pat metu VU vadovas mano, kad norint iš esmės gerinti Lietuvos aukštųjų mokyklų pozicijas pasaulyje reiktų susikoncentruoti į mokslo darbų kokybės stiprinimą ir tarptautiškos aplinkos kūrimą.

„Vilniaus universitetas visuomet buvo stiprus multikultūrinis ir mokslo židinys. Vis dėlto turime dar ir gausybę neišnaudoto potencialo, kurio realizavimas yra tarp pagrindinių mūsų uždavinių“, – teigė VU rektorius.

„QS World University Rankings“ yra didžiausias nepriklausomas pasaulinis universitetų reitingas, sudaromas kasmet nuo 2004 m. Šiemet iš viso svarstytos daugiau nei 4 tūkst. universitetų paraiškos, beveik tūkstantis universitetų buvo įvertinti.

Galutiniai rezultatai sudaromi vertinant akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų santykį padaliniuose, citavimo dažnumo rodiklį, užsienio dėstytojų dalį ir užsienio studentų skaičių.

Pranešimą paskelbė: Ervinas Spūdys, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą