Laisvalaikis

Paruoštukas ne tik „juodajam penktadieniui“ arba patarimai, kaip įsileisti juodą spalvą į namų interjerą

Lapkritį galima laikyti juodos spalvos mėnesiu, kadangi visame pasaulyje vyksta „juodojo penktadienio“ išpardavimai. Atspindint šio laikotarpio nuotaikas, interjero dizainerė Anna Ilmere, kartu su „Pigu.lt“ prekybos centru internete atskleidžia juodos spalvos paslaptis ir pristato tendencijas, kurios leis sėkmingai įsileisti šią madingą spalvą į savo namų interjerą. Anot dizainerės, kartais užtenka mažų detalių, pavyzdžiui, pasirinkti pilką, antracito ar matinės juodos spalvos sienos apdailą.

Rafinuotos elegancijos jausmui sukurti pakanka vienos ryškios detalės

Interjero dizainerė Anna Ilmere teigia, kad juoda neabejotinai gali būti laikoma giliausia ir bene stipriausią jausmą sukeliančia spalva, kuri greitai patraukia akį savo paslaptingumu. Natūralu, kad tai išryškėja renkantis tiek juodus rūbus, tiek ir interjerą. Renkantis aprangą ar aksesuarus, juoda spalva yra laikoma iš mados neišeinančia klasika, bet interjere ši spalva dar tik pradeda įsitvirtinti kaip madingas akcentas, taip sulaužydama nusistovėjusius stereotipus. Žmonės yra vis labiau linkę eksperimentuoti ir nebijoti naujovių. Bet bijoti ir nėra ko – juoda gali puikiai derėti su kitomis spalvomis.

Šios spalvos įtraukimas interjere gali padėti išryškinti dizaino elementus – tam, kad pajustumėte efektą, nereikia išdažyti visų namo sienų juodai. Kambariai, kuriuose trys sienos – baltos, o viena – juoda, sukuria didesnės erdvės jausmą, kadangi juoda spalva vizualiai suteikia sienai gilumo.

„Įprasta vengti juodos spalvos interjere, baiminantis, kad kambarys atrodys nykus ir tamsus, bet taip tikrai nėra. Naudojant tinkamas spalvų kombinacijas, pagyvinant foną spalvotomis detalėmis, šviesą atspindinčiais paviršiais, žaliais augalais ir apšvietimu, interjeras tikrai atrodys labai jaukiai“, – sako A. Ilmere.

Populiarusis antracito tonas

Dizainerė priduria, kad išgirdę frazę „juoda ir pilka“ dažnai prilyginame tai nuoboduliui. Bet žodis „antracitas“ mums sukelia jau didesnę intrigą. Tad kas yra antracitas? A. Ilmere pasakoja, jog tai – vienas iš atspalvių turtingoje pilkų tonų paletėje.

Paradoksalu, bet būtent pilki atspalviai yra viena iš paskutiniųjų dizaino tendencijų. Antracito spalva suteikia ramybės jausmą, nekliūva akims ir puikiai išryškina juodus akcentus. Žvelgiant iš praktinės pusės, pilkais atspalviais dekoruotas interjeras padeda žmonėms geriau susikaupti.

Juodos interjero detalės ir matinė juoda

Ar žinojote, kad  daiktai iš aplinkos išsiskirs geriau, jei bus pastatyti priešais juodą sieną? Tai galioja tiek meno kūriniams, tiek augalams, tiek baltiems durų rėmams, sienų dekorui ar baldams – juodas fonas tikrai atitiks skoningo vaizdo lūkesčius. Ši spalva taip pat puikiai dera su kitomis spalvomis ar paviršių tekstūromis, tačiau geriausiai ji išryškins aukso ir vario atspalvius. Šiltas aukso spindesys kontrastuoja su juoda spalva, taip sukurdamas patrauklų dizainą. Siekiant sukurti sodrią spalvų ir tekstūrų kombinaciją, auksinis ir matinės juodos spalvos dekoras ar baldai turėtų būti derinami su medžio ir akmens paviršiais.

Štai matinė juoda spalva puikiai tinka paveiksluose ir piešiniuose, taip kambariui suteikiama kūrybiška atmosfera. Turėdami juodą koloną, juodas kėdžių kojas ar net juodas lentynas, sukursite unikalų kambario vaizdą. Mažos interjero detalės atrodys tarsi nupieštos. Matinė juoda spalva turi malonią aksominę tekstūrą, ant kurios liks mažiau pirštų žymių, tad, pavyzdžiui, matinius ir juodus vandens čiaupus reikės šveisti rečiau. Papildomai, matiniai ir juodi paviršiai puikiai derės su baltais, pilkais ar kitais natūraliais porceliano atspalviais.

Juoda spalva industriniame stiliuje

Renkantis šviestuvus, interjero dizainerė atkreipia dėmesį į industrinį stilių. „Šiomis dienomis interjeras, kuriame vengiama nereikalingų dekoro elementų ir naudojama šaltų spalvų paletė, vadinamas industriniu. Grubūs paviršiai ir tamsūs atspalviai dažnai naudojami industrinio stiliaus interjere, tad tokio stiliaus lempos būna gerai matomos. Šviesos kryptis, intensyvumas ir bendros kambario atmosferos sukūrimas priklauso nuo apšvietimo pasirinkimo. Pavyzdžiui, jei juodi baldai yra lakuoti, geriau pasitelkti ryškią kryptinę šviesą, kuri suteiks gilumo jausmą ir tam tikrą žibėjimą“, – aiškina A. Ilmere.

Ji taip pat priduria, kad renkantis tekstilinius aksesuarus interjere su juodais baldais, svarbu turėti omenyje ne tik jų toną, bet ir tekstūrą. Kalbant apie medžiagas, šilkiniai audiniai padės sukurti patogesnę ir švelnesnę atmosferą, o aksominiai audiniai suteiks aristokratiško prašmatnumo. Tuo tarpu odiniai gaminiai sukurs grubesnį, gal netgi brutalų, interjero įspūdį.

Pranešimą paskelbė: Rasa Aleškevičiūtė, UAB „Gravitas Partners”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą