Gamta ir gyvūnai

Parama gyventojams, verslui, savivaldybėms ir įstaigoms: aktualūs ir planuojami kvietimai teikti paraiškas

Šiais metais Klimato kaitos programos (KKP) ir valstybės biudžeto lėšos nukreiptos į atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo skatinimą, kartu siekiant didinti nepriklausomybę nuo iškastinio kuro ir mažinti išlaidas šildymui bei elektrai.

Kviečiame gyventojus, verslą, savivaldybes ir kitas įstaigas aktyviai naudotis parama darniam transportui įsigyti, mažiau taršiems šilumos įrenginiams, saulės elektrinėms įsirengti, modernizuoti individualius namus, diegti aplinkos neteršiančias gamybos technologijas.

Išsamią informaciją apie kvietimus galima rasti atsinaujinusioje Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) svetainėje, skiltyje Kvietimai. Svetainė tapo patogesnė visiems, besidomintiems aplinkos projektų finansavimo galimybėmis.

Pagrindinė atnaujinto tinklapio naujovė – efektyvesnis finansuojamų priemonių, kvietimų ir aktualios informacijos išdėstymas. Visos priemonės yra suskirstytos į konkrečias temas, tai palengvina paieškos procesą. Taip pat vienoje vietoje galima rasti visus APVA kvietimus – tiek vykstančius šiuo metu, tiek planuojamus.

Siekiant efektyvesnio grįžtamojo ryšio, svetainėje įdiegta ir užklausos forma. Joje vartotojas gali užduoti jam rūpimą klausimą. Taip sudarytos galimybės mūsų darbuotojus pasiekti ne tik specialia informacine linija 8 614 99 699, bet ir raštu pateikiant užklausą.

Šiuo metu galima teikti paraiškas pagal 6 kvietimus.

Gyventojai, ketinantys modernizuoti savo vieno ar dviejų butų individualų gyvenamąjį namą, iki rugpjūčio 3 d. gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą ir pasinaudoti finansine parama. Šiai priemonei skirta 10 mln. eurų, kvietimą rasite čia.

Nepasiturintieji dar beveik pusantro mėn., iki rugsėjo 1 d.,  sunaikinę seną automobilį ir įsigiję naują, mažiau taršų, gali gauti 2 tūkst. eurų kompensacinę išmoką. Šiam kvietimui  skirta 1 mln. eurų.

Mažas pajamas gaunantys asmenys gali pretenduoti ir į paramą įsirengti saulės elektrinę, įsigyti jos dalį iš saulės parko arba pasikeisti šildymo prietaisus į mažiau taršius šilumos surblius, naudojančius geoterminę, hidroterminę arba aeroterminę energiją ar 5 klasės biokuro katilus. Iš Klimato kaitos programos lėšų šiais metais tam skirta 2 mln. eurų, kvietimas teikti paraiškas yra čia.

Gyventojai, atsisakę taršaus automobilio ir įsigiję mažiau taršią transporto priemonę ar  visuomeninio transporto metinius bilietus, dalijimosi paslaugas, dviračius ar paspirtukus, gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) ir pasinaudoti finansine parama pagal 2 kvietimus. Kvietimui Visuomeninio transporto ir kitų alternatyvių mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas ir Mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas iš viso skirta 12 mln. Eurų.

Gyventojai nuo praėjusios savaitės gali teikti paraiškas kompensacijoms už saulės elektrinės dalies įsigijimo iš elektrinių parkų. Tam iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 20 mln. eurų. Daugiau informacijos apie kvietimą yra čia.

Liepos mėn. planuojama paskelbti dar 2 naujus kvietimus:

 • privatiems juridiniams asmenims energijos vartojimo efektyvumo priemonių įgyvendinimui;
 • daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui.

Rugpjūtį numatoma skelbti 6 kvietimus:

 • įmonėms, kurios iškastinį kurą pakeis atsinaujinančiais energijos ištekliais;
 • juridinių asmenų negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui;
 • atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, geoterminės energijos, biokuro) panaudojimui valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų poreikiams, pakeičiant iškastinį kurą;
 • elektros energijos kaupimo įrenginių įsigijimui namų ūkiams;
 • elektros energijos kaupimo įrenginių valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų poreikiams;
 • finansinei paskatai nevyriausybinių organizacijų veikloms ir veiksmams formuojant klimato politiką ir informuojant visuomenę apie klimato kaitą gauti.

Rugsėjį planuojama skelbti 2 kvietimus:

 • valstybinėms institucijoms, pastatuose diegiančioms saulės jėgaines, statančioms elektromobilių stoteles;
 • saulės elektrinių įrengimui daugiabučiuose skatinti.

Spalio mėn. suplanuoti 2 kvietimai:

 • dvišaliams vystomojo bendradarbiavimo projektams;
 • biometano ir biodujų panaudojimui žemės ūkyje pakeičiant dyzelinį kurą.

Paskutinysis šių metų kvietimas numatytas lapkritį – investicinei paramai biometano dujų gamybai ir biodujų valymo įrenginiams įrengti.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą