Studijos - Karjera

Panevėžio mokyklose – pailgintos darbo dienos grupės pradinukams

Nuo rugsėjo 1 dienos Panevėžio miesto mokyklose atsiranda pailgintos darbo dienos grupės ne vien pirmokams, bet ir kitų pradinių klasių moksleiviams. Čia po pamokų bus rūpinamasi vaikų užimtumu, ugdymu ir saugumu, mokytojai padės atlikti namų darbų užduotis.

„Tai daugeliui miesto šeimų svarbi naujovė. Tikiuosi, ji palengvins jų gyvenimą ir padės išspręsti dažną galvosūkį: o ką mano vaikas veiks po pamokų?“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.   

Prieš įvedant pailgintos dienos grupes buvo atliekama apklausa. Dauguma respondentų tapo pirmokus auginančios šeimos. Paaiškėjo, kad dabar miestas tenkina apie 75 proc. tėvų poreikio – pailgintos dienos grupes norėjo lankyti 507 vaikai, tuo tarpu lanko 377. Taigi visi norintieji nepatenka. Apklausoje dalyvavę tėvai teigė, kad už vaiko buvimą grupėje sutiktų mokėti nuo 10 iki 20 Eur per mėnesį.

Jau rudenį visos mokyklos galės formuoti pailgintos dienos grupes, kuriose turės būti nuo 18 iki 24 vaikų. Tėvams reikės parašyti prašymus ir sudaryti atitinkamas sutartis. Grupė dirbs daugiau kaip 4 valandas kasdien. Už šias paslaugas bus renkamas 15 Eur mėnesio mokestis. Mokėti nereikės dviem atvejais: jeigu nepasiturinti šeima gauna socialinę pašalpą; jei moksleivis daugiau kaip 15 darbo dienų nelanko grupės dėl ligos.

Mokamas pailgintos dienos grupes turi ir kiti šalies miestai. Anykščiuose mokama 76 Eur, Kaune – 51 Eur, Kretingoje – 40 Eur, Klaipėdoje – 26 Eur, Širvintose – 22 Eur, Ukmergėje – 12 Eur per mėnesį).

Savivaldybė pailgintos dienos grupėms 2020 m. biudžeto projekte numatė skirti 129 tūkst. Eur.

Švietimo skyriaus duomenimis, 2019–2020 mokslo metais Panevėžyje mokosi 3226 pradinių klasių moksleiviai.

Pranešimą paskelbė: Asta Sarapienė, Panevėžio miesto savivaldybės administracija

Parašykite komentarą