Laisvalaikis

Pamatykite, kaip Kalėdas pasitinka Europos miestai: įspūdingiausi kalėdiniai miesteliai – vos kelios valandos lėktuvu nuo Lietuvos

Kasmet vienos už kitą gražesnės ir įspūdingesnės Europos miestų eglės varžosi tarpusavyje ir siekia nustebinti originalumu. Tokiose lenktynėse visuomet laimi smalsuoliai, vykstantys pasidairyti po Kalėdų miestelius ir atrandantys ten įspūdingai išpuoštas, pasaką primenančias muges, renginius, šviesų instaliacijas. Štai 3 kryptys, kurias iš Lietuvos oro uostų galima pasiekti vos per kelias valandas ir paragauti, pajusti bei patirti europietišką Kalėdų dvasią. 

Hygge Kalėdos Kopenhagoje 

Laimingiausia šalimi pasaulyje tituluojama Danija savo sostinės Kopenhagos kalėdinį miestelį kasmet įrengia pagal hygge filosofiją. Ja alsuoja Kalėdų mugės miesto centre, įspūdingai šviesomis išpuoštas Tivoli sodas, vietos kavinės ir restoranai. Šiauriečiai žodžiu hygge įvardija jaukumą, ramybę, šilumą ir prieglobstį, apsaugantį nuo vėjo, speigo ir šalčio. Toks, pasitikdamas šventes, tampa visas Kopenhagos centras, pripildytas karšto ir pagal ypatingą danišką receptą šildomo vyno gløgg bei apvalių blynų pyragėlių æbleskiver aromatais. 

Gruodį čia dar galima išvysti šv. Liucijai skirtą šventinį baidarių paradą, pačiuožinėti gražiausiose miesto vietose įkurtose čiuožyklose, aplankyti kalėdiniame miestelyje atgyjančius Hanso Kristiano Anderseno pasakų herojus ir, žinoma, pasivaikščioti po vieną garsiausių Danijos vietų – Kristianiją. Šis rajonas, garsėjantis menininkų, laisvų sielų ir kūrėjų dvasia, kasmet švenčia alternatyviai: rengia koncertus, muges, performansus. 

Geriau pagalvojus, Vilnių, Kauną, Palangą ir Kopenhagą skiria tik Baltijos jūra – galima sėsti į lėktuvą ir vos po kelių valandų savaitgaliui ar kelioms dienoms atsidurti daniškoje pasakoje. 

Skambios švenčių tradicijos Vienoje 

Kalėdų laukimą Vienoje visuomet lydi muzika. Mocarto ir Bethoveno miestu laikomoje Austrijos sostinėje kiekvieną dieną nuo pat 16 val. skamba šventinės melodijos, choras gieda Kalėdų giesmes, sukasi karuselės, o mugių tradicijos mena net 1772 m. – tuo laiku čia pirmą kartą atidarytas ir iki šiol kasmet atgyja Freyung aikštėje veikiantis kalėdinis turgus. 

Besilankantys Vienoje šventiniu metu turi progą pačiuožinėti beveik 3000 kv. m pločio šventinėje čiuožykloje po atviru dangumi, pasivaišinti kalėdiniu punšu specialiose kavinių terasose, o norintys pajusti tikrąją, iškilmingą Vienos dvasią, – apsilankyti Vienos operos šventinio repertuaro spektakliuose. 

Šių metų Vienos Kalėdų miestelį „Forbes“ išrinko vienu geriausių Europoje – galbūt ne pilnas kelias valandas trunkantis skrydis iš Vilniaus į šią sostinę taps geriausia kalėdine dovana šeimai ar draugams? 

Žiemos paieškos Helsinkyje 

Kas gali labiau priminti žiemą nei balti legendiniai, mezginiais apsigaubę troliai mumiai, kurių gausu Suomijos sostinėje Helsinkyje: teminės trolių mumių kavinės, į Laplandiją kviečiantys Kalėdų Senelio padėjėjai ir vienintelė tokia regione – Kalėdų gatvė Aleksanterinkatu, kurioje sniegu pripildytos vitrinos kviečia jau dabar pamatyti išsiilgtą baltą žiemą. 

Į Suomiją verta keliauti dėl įdomių, fantaziją žadinančių tradicijų: viena tokių – The Tiernapojat, kurios metu į gatves išeina Kalėdų giesmininkai, pasidabinę žvaigždėtais apsiaustais. Ir, nors pačias Kalėdas suomiai švenčia santūriai, miesto kavinėse, baruose ir kitose viešose erdvėse, visuomet trankiai pasitinkamos Mažosios Kalėdos – Pikkujoulu, švenčiamos nuo gruodžio 21 d. Jų metu rengiami koncertai ir vakarėliai. 

Į Helsinkį patogu keliauti su šeima ar mažais vaikais: iš Vilniaus lėktuvu nuskristi į Helsinkį galima beveik greičiau nei nuvažiuoti į Kauną. O keliauti tikrai verta – vaikai šiame mieste jausis kaip tikroje legendoje, juk Suomija yra Kalėdų Senelio arba Joulupukkio gimtinė! 

Šalia išvardytų miestų, atskiro paminėjimo nusipelno Berlynas, Stokholmas, Dortmundas, taip pat ir kaimynai – Varšuva, Ryga, Talinas ir, žinoma, viena didžiausių ne tik Europos, bet ir viso pasaulio Kalėdų sostine virstantis Londonas. Visi šie miestai laukiant Kalėdų ar tarpušvenčiu tampa unikaliais, žaižaruojančiais pasakų kraštais: Dortmunde galima pamatyti didžiausią pasaulyje 45 m aukščio ir 40 tonų sveriančią eglę, Taline – aplankyti vieną anksčiausiai šiemet įžiebtų – nuo lapkričio 15 d. veikiantį kalėdinį miestelį, o Londone pasivaikščioti po specialiai šioms Kalėdoms išpuoštą Hario Poterio akademiją – Hogvartsą, padengtą sniegu. 

Šios ir visos kitos miestų grožybės kone ranka pasiekiamos iš kiekvieno Lietuvos oro uosto ir dabar – geriausias metas išvysti jas savo akimis. Iš Vilniaus oro uosto tiesioginiais skrydžiais šventiniu laikotarpiu itin patogu keliauti į Vieną, Briuselį, Frankfurtą, iš Kauno oro uosto – į Londoną, Edinburgą, Eindhoveną, iš Palangos – į Kopenhagą, Bergeną ir Dortmundą. 

Apie Lietuvos oro uostus 

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2018 m. jie aptarnavo 6,3 mln. keleivių ir 61 tūkst. skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 78 reguliariosiomis kryptimis į 55 miestus 26 šalyse.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą